Sinema ve Konferans Koltukları

Konferanslar iş yaşamının ve sosyal yaşamın önemli etkinliklerinden biridir.

A+ A-

 Ticari amaçlı veya eğitim amaçlı konferanslar için salonların özel olarak düzenlenmesi gerekir. Ses sistemleri, aydınlatma ve havalandırma sistemleri, kürsü düzeni, koltukların düzeni gibi düzenlemelerle salonlar konferanslar için uygun hale getirilir. Belirlenen konu hakkında bilgi aktarılacak olan konferanslarda dinleyicinin sıkılmadan, rahatsız olmadan anlatılanlara odaklanabilmesi her yönüyle konforlu bir ortamın sağlanmasıyla mümkündür. Ama dinleyiciler için en önemlisi koltuklardır. Konferans koltukları rahat ve konforlu değilse dinleyiciler uzun süre konferansı takip etmekte zorlanacaktır. Koltukların rahat olması kadar yerleşim düzeni de önemlidir. Koltuk sıra aralarında ve koridorlarda dinleyicilerin rahatça gezebilmesi gerekir.

Okulların, üniversitelerin, bazı resmi ve özel kurumların, otellerin kendi bünyelerinde konferans salonları vardır. Ama büyük katılımlı ulusal ve uluslararası konferanslar için ise ülkemizin bazı büyük kentlerinde profesyonel hizmet verilen konferans salonları bulunmaktadır. Bu salonlar teknik donanımları ve dekorasyonlarıyla konferanslar için mükemmel bir ortam sağlıyor. Özellikle de konforlu, gösterişli koltuklar katılımcıların konferansı zevkle takip etmesini sağlıyor. Koltukların modelleri ve renkleri salona modern bir görsellik kazandırıyor.

Konferans koltukları tekli olduğu gibi ikili ve üçlü olabilir. Koltuk sırt dayama ve oturak kısımları, bazen de kolçaklar kumaş ya da deri kaplamalıdır. Kumaşlar terletmez, yanmaz ve sürtünmelere karşı dayanıklıdır. Temizliği kolaydır. Kumaş renkleri yıllarca ilk günkü canlılığını korur. Genellikle açılır kapanır oturaklı modeller tercih edilir ve koltuklarda yazı tablaları bulunur. Günümüzde artık sinema salonlarında da böyle rahat, konforlu ve kaliteli koltuklar tercih ediliyor. Sinema koltukları gerek konforuyla gerekse şık ve modern tasarımlarıyla film izlemeyi daha zevkli hale getiriyor.

Sinema koltukları standart ölçülerde, kaliteli kumaş ve suni deri kullanılarak yapılıyor ve genellikle açılır kapanır oturakları bulunuyor. Kolçaklarda bardak bölmesi de olabiliyor. Sinema koltuklarının yerleşim düzeni de standart ölçülerde olmalıdır. Panelkon firmamız sinema koltuğu ve konferans koltuğu alanında kaliteli üretimiyle, uygun fiyatlarıyla ve zamanında teslimat ilkeleriyle sektörde en çok tercih edilen firmadır. Ürünlerimiz iki yıl firma garantilidir ve TSE belgelidir. Türkiye’nin her yerine nakliyemiz vardır ve her il ve ilçeden sipariş almaktayız.