Elon Musk geri adım attı

Tesla’nın CEO'su Elon Musk, işten çıkarma ilgili ortaya atılan iddialar için Twitter üzerinden açıklama yaptı.

Tesla'da 10 bin çalışanın işten çıkarılacağı iddia edilmişti. Elon Musk, Tesla için işten çıkarma ile ilgili Twitter'dan yazılan iddialara yanıt verdi. Tesla, işten çıkarmalar bitince daha fazla istihdam sağlayacak Çip ve tedarik sorunları, otomotiv sektörü de etkiledi. Yakında küresel bir ekonomik kriz çıkacağını düşünen Elon Musk, üst düzey yöneticilere e-posta gönderdi. Olası krizi değerlendiren Musk, yöneticilerden ofise dönmelerini veya istifa etmelerini istemişti.

Whole Mars Catalog adlı Twitter hesabı, önümüzdeki 12 ay içerisinde Tesla'da çalışan sayısının artacağını duyurdu. Tweet'e cevap veren Elon Musk, “Toplam çalışan sayısı artacak, ancak maaşlı çalışan sayısı büyük oranda sabit kalacak” dedi.

Musk’ın bu söylemi, yeni istihdam edilecek personelin maaşlı çalışan olmak yerine farklı çalışma modelleriyle istihdam edilebileceğini düşündürttü.

Ancak Musk’ın iki gün önce yönetim kadrosuna ya ofise dönmelerini ya da istifa etmelerini söyleyen bir not göndermesi ve “işe alımları durdurun” çağrısı yapmasının ardından yaptığı bu paylaşım kafalarda soru işaretlerine neden oldu.

Sonraki Haber