İstanbul'da dehşet! Hamile kadını çocuğunun önünde öldüresiye dövdü

Tüm dünya bugün Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü yaşanırken tüyleri diken diken eden bir kadına şiddet haberi İstanbul'dan geldi. Cani koca, 4 aylık hamile eşini 2 yaşındaki çocuklarının gözü önünde öldüresiye dövdü.

İstanbul'da, 2 yaşında bir çocuğu olan ve aynı zamanda 4 aylık hamile olan 18 yaşındaki A.Ö., 3 yıldır evli olduğu G. Ö. ile şiddetli geçimsizlik nedeniyle tartışınca Pendik’ten Üsküdar’a ailesinin yanına gitti. 

Birkaç gün sonra G. Ö. pişman olduğunu söyleyerek A.Ö. ile barışmak için A.Ö.’nün akrabasının evine gitti. İkili burada yaptıkları konuşması sırasında A.Ö. eşinin telefonunu alarak internet tarayıcısındaki arama geçmişine baktı. 

Arama geçmişinde 'babalık testi fiyatı' yazısını gören ve eşinin, çocuğun babası olduğu konusunda şüpheleri olduğunu anlayan A.Ö. eşi G. Ö. ile tartışmaya başladı. 

 ÇOCUĞUN ÖNÜNDE ÖLDÜRESİYE DARBETTİ

Kısa sürede büyüyen tartışma yumruklu kavgaya dönüştü. G. Ö. 4 aylık hamile eşini 2 yaşındaki küçük çocuğunun gözü önünde yumruklarla darbetti. Kanlar içine yere yığılan A.Ö.’yü ailesi hastaneye kaldırdı.

Hastaneden darp raporu alan A.Ö., “Ölmek istemiyorum” diyerek yetkililerden yardım istedi.

 "ÜSTE ÇIKMAK İÇİN BANA VURDU"

Konu hakkında konuşan A.Ö., “Yaklaşık 3 yıldır evliyiz. 2 yaşında 1 tane oğlumuz var. 3 yıldır şiddetli geçimsizliğimiz vardı. Daha sonralarından sürekli ayrıldık ve barıştık. Bundan 4 ay önce ben onun ailesinin yanında Pendik'te 1 ay boyunca kalmaya başladım. Yine aynı şiddetli geçimsizliğimiz oldu. Orada da birlikte kalamadık. Daha sonra beni annemin evine bıraktı gitti. Bundan 10 gün önce tekrar annemin evine geldi. Benimle barışmak istediğini, çocuklarına sahip çıkmak istediğini söyledi. 2 gün önce akşam sularında yengemin evine geldi. Telefon kıskançlığı konusu oldu birazcık. Telefonunu istedim, onun telefonunda Google arama kayıtlarına girdiğimde babalık testi fiyatları aramalarını gördüm. 'Bunların hesabını ver, ne bunlar' dedim. O da üste çıkmak için bana vurdu" dedi.

 A.Ö. devamında şu ifadeleri kullandı:

 “Kendisi madde bağımlısıydı. Onu maddeden uzaklaştırmak, arkadaş ortamlarından uzaklaştırmak istediğim için de birazcık üstüme geldi. O akşam madde kullanmaya gidecekti. Gitmesini istemediğim için de bana bunu yaptı. Çocuğum daha karnımdayken biz mahkeme gördük. Öyle bir ihtimal zaten yok ki zaten mahkemelerimizde bu açıktır. Ben DNA'lara da girdim. Kendim de girdim bu DNA’ya testler yapıldı. Çocuğumun da zaten ondan olduğuna dair raporlar vardır eminim. Ama zaten o yıllardır oğlunu kabullenemiyor."

"ÖLMEK İSTEMİYORUM"

"Çocuğa 'neden ısınmıyorsun', 'neden düzgün davranmıyorsun bu çocuğa' dediğim zaman sürekli şiddetle davranıyordu. Ona karşı kelimeleri sürekli küfürlüydü. 'Isınamıyorum bir türlü' 'kendimi baba gibi hissedemiyorum' diyordu. Benim gençliğimi bütün hayallerimi elimden aldılar. Ben sadece onu sevdim. Sadece çocuğuma sahip çıksın istedim. Ama yapmadığım şeyler yapıldı dendi. Haklarım hiçbir şekilde savunulmadı. Yetkililerden yardım istiyorum. İlla ölmem mi gerekiyor, çocuğuma da bir şey olabilirdi. O yumruklar çocuğuma gelebilirdi. Bana çocuğum benim yanımdayken bu darpları uyguladı. Benim çocuğumun da psikolojisini bozdu. Ölmek istemiyorum."

Sonraki Haber