Müge Anlı'daki korkunç cinayetin ardından şimdi de pavyon detayı çıktı

ATV ekranlarında yayınlanan Müge Anlı'nın programında 3 çocuk annesi bir kadının eşi tarafından öldürülerek uçurumdan atıldığı ortaya çıkmıştı. Cani kocanın o sözleri gerçeği eleverdi: Pavyon detayı şoke etti.

Konya'nın Akşehir ilçesinde yaşayan ve kiraz bahçelerinde işçi olarak çalışan 3 çocuk annesi B.K., geçtiğimiz yıl 6 Temmuz tarihinde şüpheli şekilde ortadan kayboldu.

Aile tüm aramalara rağmen genç kadına ulaşamayınca eşi T.K., geçtiğimiz yıl 7 Temmuz'da hem emniyete hem de Müge Anlı'nın Tatlı Sert programına başvurdu. Ancak talihsiz kadından iz yoktu.

İstanbul'daki programdan dönen ve eşinin kayıp olması ile ilgili hiçbir ilgisinin olmadığını savunan eşi T.K., geçtiğimiz 28 Ekim günü Akşehir'de gözaltına alındı.

İfadesinde, eşinin kiraz bahçesinde röportaj verdiği gerekçesiyle çıkan tartışma sonucu boğarak öldürdükten sonra uçurumdan attığını itiraf eden cani koca tutuklandı.

Cani koca yapılan yargılamada indirimsiz ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı. B.K.'ın ise cesedi halen bulunamadı.

Mahkeme verdiği cezanın gerekçesini açıkladı.

Gerekçeli kararda, Emniyet ve yer gösterme işlemleri sırasında cinayeti nasıl işlediğini ayrıntıları ile anlatıp, savcılık ve yargılama aşamasında suçunu inkar etti.

Katil zanlısının gazetecilerin sorusuna verdiği, 'Namus meselesi. Pişmanım' cevabı delil olarak sayıldı.

EŞİNİN MAAŞINI PAVYONDA YEDİ

Sabah gazetesinden Tolga Yanık'ın haberine göre, T.K.'ın öldürdüğü eşinin maaşını çekerek, pavyonda arkadaşı ile harcadığı ortaya çıktı.

Gerekçeli kararda, olay günü T.K.'ın erkeklere ait değil de kadınların bindiği servisle eve gittiği ve cinayeti gerçekleştirdiğine de vurgu yapıldı.

Kararda, katil zanlısının hiçbir şey olmamış gibi işine ve hayatına kaldığı yerden devam ettiği, yaptığı çelişkili savunmalara itibar edilmediği vurgulandı.

HİÇBİR ŞEY OLMAMIŞ GİBİ HAYATINA DEVAM ETMİŞ

Mahkeme, katil zanlısının olaydan sonraki davranışlarının hayatın olağan akısına aykırı olduğu, hiçbir şey olmamış gibi işine ve hayatına kaldığı yerden devam etti.

Esinin maaşını çekerek harcadığını, bu davranışların eşini arayan bir kişinin yapacağı davranışlar olmadığını, cesedin bulunamaması nedeniyle ceza almayacağına inanarak yapmış olduğu çelişkili savunmalara itibar edilmediği belirtti.

Sonraki Haber