Rize'deki bir AVM'nin bu yılbaşı süslemesi rahatsız etti

Rize'de bir alışveriş merkezinin dış cephesine yapılan yılbaşı süslemesi Hristiyanların dini sembolü olan haç işaretini anımsattığı için tepki çekti ve kaldırıldı.

Yeni yıl için geri sayım sürerken, Rize’de bulunan bir alışveriş merkezi yılbaşı sebebiyle AVM binasına ışıklarla süsleme yaptı.

Ancak Rizeli vatandaşlar AVM binasının "hediye paketi" görünümlü süslemesi Hristiyanların kutsal sembollerinden haç işaretini andırdığını iddia etti ve AVM yönetimine şikayette bulundu. AVM yönetimi de gelen tepkiler sonrasında binadaki süslemeleri kaldırdı.

Tepki çeken süslemeyi kaldıran AVM yönetimi bir açıklama yaparak alışveriş merkezlerinin hediye alma noktası olduğu düşüncesiyle hareket edildiğini belirtti.

İşte AVM yönetiminin açıklaması:

“Kurdele ve fiyonk figürleriyle tasarlanan ışıklandırma projesi, henüz tamamlanmış değildir. Şu anda paylaşılan görsellerin, gerçeği yansıtmayan ve bir karalama kampanyasının parçası olarak tamamen kasıtlı bir şekilde farklı açılardan oynanarak sunulduğunu üzülerek görmekteyiz.

Kuruluşumuzun itibarının doğru bir şekilde korunması için gerekli adımları atmaya kararlı olduğumuzu vurgularken, adımızın yanlış haberlerle anılmasına sebep olanlarla ilgili olarak, bu tür eylemlere karşı her türlü hukuki süreci başlatacağımızı belirtmek isteriz. Rize halkının hassasiyeti bizim için önceliklidir. Ancak, bu tür yanlış anlamaların giderilmesi ve doğru bilgiye ulaşılması için bu açıklamayı yapma zorunluluğunu hissetmekteyiz.

Sonraki Haber