Kızıldeniz'de "Mısır-abd- Bae Ortak Deniz Tatbikatı" Başladı

KAHİRE (AA) - Mısır, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ve Amerika Birleşik Devletleri (ABD) deniz kuvvetleri ortak askeri tatbikatının Kızıldeniz karasularında...

KAHİRE (AA) - Mısır, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ve Amerika Birleşik Devletleri (ABD) deniz kuvvetleri ortak askeri tatbikatının Kızıldeniz karasularında başladığı bildirildi.

Mısır Savunma Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, Mısır, ABD ve BAE deniz kuvvetlerinin katıldığı ve birkaç gün sürmesi planlanan askeri tatbikatın bugün itibariyle Kızıldeniz'de başladığı belirtildi.

Açıklamada, "Kartal Selamı 2016" adı verilen tatbikatın Mısır ile dost ve kardeş ülkelerin silahlı kuvvetleri arasında yapılan yıllık ortak askeri tatbikat planları çerçevesinde gerçekleştiği ifade edildi.

Kızıldeniz'de bugün başlayan tatbikatın, "Ra'du'ş Şimal" (Kuzey Gök Gürültüsü) adıyla Suudi Arabitan'da düzenlenen ve aralarında Mısır ve BAE'nin de bulunduğu pek çok Arap ülkesinin katıldığı askeri tatbikatın bitiminden günler sonra başladığı belirtiliyor.

Sonraki Haber