AK Parti'den Meclis'teki ''zam'' oturumu için tepki çeken karar

Seçim sonrası sağanak gibi yağan zamlar için olağanüstü toplanacak olan TBMM'de AK Partili milletvekillerin Meclis’teki yoklamaya katılmayarak muhalefetin "toplantı yeter" sayısını bulmasını bekleyeceği öğrenildi.

TBMM, yurttaşın belini büken zam görüşmelerine tam katılım sağlamayarak iyi bir sınav vermeyen muhalefet partilerinin çağrısı üzerine salı günü saat 15.00’te ekonomi gündemiyle olağanüstü toplanacak. Genel Kurulu, TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş yönetecek.

Salı günü muhalefet partili milletvekillerinin tam kadro Genel Kurul salonunda olması bekleniyor. AK Parti grubu da önemli mazereti olmayan tüm milletvekillerini o gün Ankara’ya çağırdı. Aynı şekilde MHP’li milletvekillerinin de o gün Meclis’te hazır olmaları istendi.

DHA’nın haberine göre AK Parti milletvekilleri salı günü Meclis’te olacak ancak Genel Kurul’da toplantı yeter sayısı aranırken yoklamaya katılmayacak. Muhalefet tarafından toplantı yeter sayısı olan 200 milletvekili bulunursa AK Parti milletvekilleri bu durumda görüşmelere katılacak.

Genel Kurulda toplantı yeter sayısı bulunursa gündeme geçilecek ve CHP’nin ekonomiye ilişkin önerileri görüşülecek. Meclis’te grubu bulunan siyasi parti temsilcileri de öneriler üzerine görüşlerini bildirecek.

Sonraki Haber