AK Partili Yavuz'dan DEVA ve Gelecek Partisi iddiası

AK Parti Seçimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz CHP listelerinden Meclis'e giren Gelecek, DEVA, Saadet ve Demokrat Partili 38 milletvekili için dikkat çeken bir açıklama yaptı.

 AK Parti Seçimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz'un o isimlere ilişkin yorumu dikkat çekti. Gelecek Partisi'ndeki toplu istifa açıklamasına da değinen Yavuz ayrıca "Millet İttifakı kesin dağılır!" dedi.

"Seçim sonrasında büyük bir değişim olacak" diyen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Seçim İşleri Başkanı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz'un Haber Global canlı yayınındaki açıklamaları şöyle:

"Birçok genel başkan değişir. İttifakların tarzı değişir. Hiçbir genel başkan vekil seçilmedi. Partiler geleceği düşünmedi, yarını düşünmediler kendilerini teslim ettiler."

"Dün Gelecek Partisi'nden onlarca kişi ayrıldı. Durdukları yerleri sorguluyorlar. Bu durumda genel başkanların değişmesi de normal. Partilerin durdukları yerler de değişecek. Parlamenter sistemle yatıp kalkan bazı partiler bunu bıraktı. İttifakların tarzı kesinlikle değişecek.
Gelecek seçimlerde o ittifakın içerisindeki bazı partiler sandıkta bile olamayacaklar. Bazı kişilere kimse artık inanmayacak. Anketçilere inanılmayacak. Bazı kişiler inandırıcılığını kaybetti."

"BU KAVGA BAŞLADI BİLE"

"Millet İttifakı kesinlikle dağılır! Bunun dağılmama ihtimali yok. ATA İttifakı da aynı şekilde, bakın dağıldı! Biri Hanya biri Konya diyor. Vesayetçilerle kavga başlar. Şunu iddia ediyorum, bir kısım partiler bir kısım yerler vesayet altına alındı. O zaman bu kavga başlar hatta başladı."

Öte yandan CHP'nin diğer partilere verdiği 38 vekil hakkında çok tartışma yaşandı. "Bu sayının yüksek olduğu kamuoyunda konuşuluyor" diyen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, Buket Aydın'ın "Bu vekiller yemin sonrası ilerleyen süreçlerde başka partiye geçebilir mi?" sorusuna "Elbette ki geçebilir, onu göreceğiz" dedi.

Sonraki Haber