Fatih Portakal'dan 6 siyasi parti liderine açık çağrı

Sözcü TV Ana Haber sunucusu ve gazeteci Fatih Portakal, Altılı Masa İttifakı'nı oluşturan 6 siyasi partinin liderine "kameralar önünde seçmenden özür dilemeniz gerekiyor" çağrısı yaptı.

Gazeteci Fatih Portakal, canlı yayında gelen yorumları okudu. "6 kişi birleşip bir kişiyi yenemediler. Kameraların önünde hala daha bunun muhasebesini yapmıyorlar" diye gelen yorum sonrası değerlendirmelerde bulunan Portakal, Millet İttifakı için çok sert ifadeler kullandı. Seçimlerde istenilen sonucun alınmamasının bir açıklaması bir bedeli olması gerektiğini savunan Portakal, 6'lı masayı oluşturan liderlere seslendi. Portakal, "Ayıptır. Çok ayıptır. Çünkü bu insanları hüsrana uğrattınız, umutsuz bıraktınız. 6 lider çıkıp kameralar önünde değişim isteyen insanlara, seçmene hesap vermeniz gerekiyor" dedi.

Portakal şöyle konuştu;

"Sayın liderler siz ittifak olarak bu başarısızlığın muhasebesinin yapıp kamuoyuyla paylaşacak mısınız? Zannetmiyorum. Zaten şimdiye kadar olsa yapardınız. Ama yapmanız gerekiyor. İttifak olarak çıkıp kameralar önünde özür dilemeniz gerekiyor. Biz seçmeni mutlu edemedik. Onu hüsrana uğrattık. Başarıyı elde edemedik. Biz özür diliyoruz. Yaptığımız hatalar da bunlar...' diye çıkıp kameralar önünde bunun açıklamasını yapmanız gerekiyor. Ama adım gibi eminim onu da yapmayacaksınız. Ayıptır. Çok ayıptır. Çünkü bu insanları hüsrana uğrattınız, umutsuz bıraktınız. 6 lider çıkıp kameralar önünde değişim isteyen insanlara, seçmene hesap vermeniz gerekiyor. Demokrasi budur aslında. Eğer gerçekten demokrasiyi istiyor, demokrasiye inanıyorsunuz. Bu da size dert olsun. Olsun mu olsun"

Sonraki Haber