Kılıçdaroğlu ''yandaş medya'' tanımını değiştirdi: ''Erdoğan'ın propaganda aparatları''

CHP lideri Kılıçdaroğlu, AK Parti iktidarına yakınlığıyla bilinen medya kuruluşlarına yönelik yapılan "yandaş medya", "havuz medyası" gibi benzetmelere bir yenisini daha ekledi. Kılıçdaroğlu AK Parti'ye yakınlığıyla bilinen yayın organlarını "Erdoğan'ın propaganda aparatları" ilan etti.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, iktidara yakın medyaya tepki gösterdi.

Twitter hesabından paylaşım yapan Kılıçdaroğlu, "Erdoğan'ın propaganda aparatları. Konutlar yapılsın, devlet garanti versin, destekleyeceğim dedim, kara propaganda aparatlarının haber yapma şekli işte bu… Genç muhafazakar; bu yalan ve talan düzenine son vermek senin elinde. Yaşlıları kandırıyorlar ama sizleri kandıramıyorlar!" dedi.

İşte Kılıçdaroğlu'nun o paylaşımı:

PEKİ KILIÇDAROĞLU NE DEMİŞTİ?

CHP lideri, sosyal konut projesiyle ilgili Twitter hesabından paylaşım yapmış ve şu ifadeleri kullanmıştı:

"Konut meselesi gündemde. Defalarca ısıtılıp ısıtılıp insanımızın önüne konmuş bir proje. Yıllardır aynı hikaye. Erdoğan, biliyorum seçim öncesi para toplamak için yapıyorsun bunu. Ben sosyal devletin savunucusu olarak sosyal konutların yaygınlaşmasını canı gönülden istiyorum.

Sana inanalım istiyorsan, bu işe müteahhitlerin girmesi için hazineden gelir güvencesi ver. Beşli çeteleri semirttin, asıl fakir fukaranın konutu için garanti ver. Vermezsen, sen de biliyorsun ki bu proje bitmeyecek. Gerçi alışkınsın sen boş toprağa yalandan beton harcı dökmeye…

Ben de buradan taahhüt ediyorum, biz iktidara geldiğimizde bu garantilerin arkasında duracağız. Erdoğan garanti vermezsen, bu proje bir Banker Yakup zihniyetinden ibarettir. Topla paraları fakir fukaradan, seçim sürecini finanse et. Banker Erdoğan mısın sen? Yeter be adam!"

Sonraki Haber