Selçuk Bayraktar siyasete girmesi için ''tek nedeni'' açıkladı

BAYKAR Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, katıldığı canlı yayında siyasete girip girmeyeceği sorusuna verdiği yanıtla gündem oldu.

Tv100’de “Az Önce Konuştum” programında Candaş Tolga Işık'ın sorularını yanıtlayan BAYKAR Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, siyasete girip girmeyeceği sorusuna yanıt verdi. Selçuk Bayraktar, Işık'a "Bana oy verir misiniz" diye sorunca Işık da "Veririm" deyince, , "Mücadelemiz milletin gönlünde yer edindiyse, bu uçaklarımız uçmaya devam edecekse elbette gerek yok ama birileri tutup garip garip bahanelerle, harici ajandalarla, kendi menfaatleri için bu işlerin önüne takoz koyacaklarsa o zaman mücadelenin her türlüsünü yaparız" şeklinde yanıt verdi.

Selçuk Bayraktar'ın açıklamalarından satır başları:

-(Sizce neden 'Sayın Cumhurbaşkanı siyaseti bıraktıktan sonra Selçuk Bayraktar onun yerini alacak' sözü çok konuşuluyor?) 'Mücadele bunu gerektirirse, bundan çekinmem' dedim.

"DUYGU PAYLAŞIMI YAPIYORUZ"

-(Ne demek bu mücadele?) Biz biliyorsunuz, toplumla beraber Milli Teknoloji Hamlesi idealini gerçekleştirmek için bir mücadele veriyoruz. Onbinlerce gönüllümüz hatta milyonlarca gencimizle birlikte bir anda bir duygu paylaşımı yaşıyoruz. Diyoruz ki 'sen azami gayreti gösterirsen, dosdoğru bir düsturla bugünün değil yarının yarışlarına odaklanırsan dünyanın en iyisini ülkeni müreffeh ve bağımsız kılmak için insanlığın faydasına yapabilirsin.

"MİLLİ TEKNOLOJİ HAMLESİ SİYASİ BİR SÖYLEM"

Bu inancı yaymaya çalışıyoruz. 'Milli Teknoloji Hamlesi' bu siyasi bir söylem. Birileri çıkıp ‘Bunları dışarıdan alalım’ diyebilir. Hayır, biz tam bağımsız ve müreffeh olacaksak bu ancak yüksek teknolojiyi geliştirerek olabilir ama birileri bundan rahatsız olup duruyor.

"BU DUYGUYLA MÜCADELE EDECEĞİZ"

Devrim otomobilinden de birileri rahatsız olmuş. Nuri Demirağ’ın uçakları neden gömülmüş? Vecihi Hürkuş, neden Yeşilçam tarafından bir parodi karakteri haline dönüştürülmüş? Bu adam büyük bir kahraman, biz bununla neden dalga geçiyoruz? Düşmanın pençesinden kurtulmuş ama buradaki bürokrasinin pençesinden kurtulamamış. Niye komedyenlerimiz astronot olmak isteyen çocukla ‘Zıpla zıpla anca gidersin’ diye dalga geçiyor. Elbette bu duyguyla mücadele edeceğiz.

"MÜCADELENİN HER TÜRLÜSÜNÜ YAPARIZ"

Gönüllere girdiysem benim artık siyasete girmeme gerek yok. Bu mücadelemiz milletin gönlünde yer edindiyse, bu uçaklarımız uçmaya devam edecekse elbette gerek yok ama birileri tutup garip garip bahanelerle, harici ajandalarla, kendi menfaatleri için bu işlerin önüne takoz koyacaklarsa o zaman mücadelenin her türlüsünü yaparız.

Sonraki Haber