Şoke eden iddia: Jandarma Komutanı zehirlendi

Milat gazetesi, Orgeneral Galip Mendi'nin Jandarma Komutanı olduğu dönemde Cemaat tarafından zehirlediğini iddia etti.

Hükümet yakın Milat gazetesi, Orgeneral Galip Mendi'nin Jandarma Komutanı olduğu dönemde Cemaat tarafından zehirlediğini iddia etti.

Öte yandan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bugün saat 17.45'te Orgeneral Galip Mendi'yi kabul edeceği bildirildi. Görüşmenin içeriğine ilişkin ise bilgi verilmedi.

“GATA'da tedavi altına alının Mendi Paşa'nın kanında, geçici hafıza kaybı, dikkat dağınıklığı ve aşırı yorgunluğa sebep ‘antihistamin’ olarak adlandırılan zehir bulundu” denilen Erdal Şimşek imzalı haberde şu iddialara yer verildi:

“Orgeneral Galip Mendi, FETÖ yapılanmasının dışında kalmayı başarmış ordunun namuslu subaylarından biri idi. Mendi, düzenli olarak ilaç kullanmak zorunda olan bir generaldi. FETÖ işgal ve terör saldırısının savuşturulmasından sonra GATA'ya yatırılan Mendi'nin kanında aşırı dozda antihistamin bulundu. Doktorlar ilk bulgulara inanamadılar. Çünkü paşanın kanındakiantihistamin izleri yeni değildi. İkinci ve üçüncü tahlillerden sonra bu ilaçların düzenli olarak paşa tarafından tüketildiği anlaşıldı. Ve yapılan sorgulamalar sırasında Sayın Mendi'ye bu ilaçlar, kullanmak zorunda kaldığı rutin ilaçlarla birlikte paşaya içirilmiş! Peki, bu ilaç türü insanda neye sebep oluyor? Tıpta adı ‘Amnezi’ olarak adlandırılan geçici hafıza kaybı, dikkat dağınıklığı ve aşırı yorgunluğa sebep oluyor.”

GATA'nın raporlarının başta Genelkurmay olmak üzere ilgili tüm devlet yetkililerine ulaştırıldığı öne sürüldü.

MİLAT

Sonraki Haber