TikTok'taki özellik Instagram'daki Reels videolarına geliyor

Sosyal medyanın en popüler uygulamalarından olan Instagram Reels videolarının telefonlara indirilebilmesi için düğmeye bastı.

TikTok, bir süredir herkesin kendi TikTok videosunu indirip başka bir sosyal medya ağında yayınlayabilmesine imkan verdi ve bu sayede Instagram Reels'a karşı önemli bir avantaj elde etti. TikTok'un bunu avantajına kullandığının farkında olan Instagram da benzer bir adım atarak Reels videolarının indirilebilmesinin yolunu açtı.

Oksijen'in aktardığına göre, bu özellik şimdilik yalnızca ABD'deki mobil kullanıcılar tarafından kullanılabiliyor ve özel hesaplar (gizli hesaplar) için değil yalnızca genel hesaplar için bu özellik aktif.

Aynı zamanda, herkese açık hesaplara sahip kullanıcılar, ilgili ayar değişikliğini yaparak başka kullanıcıların Reels videolarını indirmelerini engelleyebilmesi de mümkün.

Videoları indirebilmek ise oldukça basit. Belirli bir Reels'i seçerek "Paylaş" simgesine dokunup "İndir" butonuna dokunulması yeterli.

Tıpkı TikTok'ta olduğu gibi Instagram'da da indirilen videolarda filigran olacak ve kullanıcıların Instagram'da kullandığı kullanıcı adı ile Instagram logosu görülecek. Bu filigrandan kurtulmanın bir yolu ise yok. Zaten bu özelliği Instagram'ın aktifleştirmesindeki amaç da Instagram'ı başka platformlara taşımak ve hesapların reklamını yapmak.

Filigrandan kurtulmanın bir yolu ise yok. Zaten bu özelliği Instagram'ın aktifleştirmesindeki amaç da Instagram'ı başka platformlara taşımak ve hesapların reklamını yapmak.

Tüm bu gelişmeler yaşanırken sektörün bir başka güçlü ismi olan YouTube da elbette boş durmuyor. Şirket kısa video özelliğine dikkat çekmek amacıyla masaüstünde oluşturulan Shorts videolarına filigran eklemeye başladı bile.

Sonraki Haber