Gökçek'in yüzünü Osmanlıspor güldürdü
Erdoğan'dan İstanbul itirafı: Biz bu şehre ihanet ettik
Kapıya kurduğu düzenekle annesine kendisini öldürttü

Bakan Pappas'ı takip eden iki gazeteci gözaltına alındı

BM zirvesine katılmak üzere New York'u ziyaret edecek olan Yunanistan Devlet Bakanı Nikos Pappas'ı takip eden iki gazeteci tespit edildi.

Bakan Pappas'ı takip eden iki gazeteci gözaltına alındı
A+ A-

Atina Haber Ajansı'na göre iki gazeteci ayrıca sahte imza kullanıp Nikos Pappas'ın kaldığı Wasting Grand Central otelinde gurubu adına yemekler ısmarladılar. 

New York muhabirleri olan iki gazetecinin Alpha muhabiri Thanos Dimadis ve Star muhabiri Dimitris Sultogiannis olduğu açıklandı. 

Gazetecilerin, Yunan halkı kriz altında ezilirken, hükümet temsilcilerinin büyük harcamalarda bulunduğunu skandal niyetine medyaya çıkarmak niyetinde oldukları düşünülüyor. Bu arada muhalefet medyasına yakın kanalların son ihalede yayın yapma izni almadıkları da göz ardı edilemez.

Devlet Bakanı Nikos Pappas olayı "Tabii ki böyle bir ahlaksızlığa karışan gazetecilerin kişisel sorumluluğu büyük, en büyük sorumluluk da onları yönlendirenlerdedir. Ancak bu tür olaylar istihza konusudur" şeklinde yorumladı.

Polislere Bakan'ın maiyetinde olduklarını söyleyen iki gazeteci hakkında sahte imza kullanmaktan dolayı dava açılması bekleniyor.
 

DHA