Bakan'dan ''TEOG'' açıklaması: Bir ay içinde...
İkinci el satışlarda devrim gibi düzenleme !
Erdoğan açıkladı ! Üniversiteye giriş sistemi değişiyor

Donald Trump'la ilgili ''yok artık'' dedirten iddia

Pakistan'da bir TV kanalı, ABD başkanı seçilen Trump'ın Pakistan'da doğduğunu iddia etti.

Donald Trump'la ilgili ''yok artık'' dedirten iddia
A+ A-

Pakistan'da bir TV kanalı yeni ABD Başkanı Donald Trump'ın Pakistan'da doğduğunu ve esas isminin Dawood İbrahim Khan olduğunu öne sürdü.

Pakistan'da bir TV kanalı, ABD'nin 'yeni başkanı' Donald Trump'la ilgili ilginç bir iddiaortaya attı. Haberde Trump'ın Pakistanlı bir ailenin çocuğu olduğu ve adının Dawood İbrahim Khan olduğu söyleniyor. İddiaya göre küçük Trump ailesini bir trafik kazasında kaybetmiş.

Haber spikeri, "İnanın ya da inanmayın başkan Donald Trump, Pakistan'da doğdu, Amerika'da doğmadı" dedi. Haber kanalı sarışın bir çocuk fotoğrafı yayınlayarak bunun Trump'ın çocukluğu olduğunu öne sürdü.

Tuhaf teori Trump'ın babasının Londra'ya İngiliz Hint ordusunun kaptanı olarak geldiğini ancak Trump doğduktan sonra ailenin bir trafik kazasında öldüğünü ve Trump'ın 1955 yılında ABD'ye götürüldüğünü savunuyor. 

Çok sayıda sosyal medya kullanıcısı Twitter üzerinden haberle dalga geçti.

ABD anayasasına göre, bir kişinin ABD Başkanı olabilmesi için 35 yaşını doldurması, 14 yıl ABD'de yaşaması ve doğduğunda Amerikan vatandaşı olması gerekiyor. Ancak anayasada "doğduğunda Amerikan vatandaşı olma" şartının tanımı yer almıyor. ABD Başkanı Barack Obama, doğum kayıtlarına göre ABD toprağı olan Hawaii'de dünyaya geldi. Trump'ın iddiası doğru olsaydı Obama'nın başkanlığı hukuki tartışmalara yolaçabilirdi.