Vahşet ! 6 aylık hamile eşini...
Beşiktaş - Başakşehir: 1-1
Melih Gökçek istifa edeceği tarihi açıkladı !

Polis kurşunuyla mı öldüler ?

ABD'de gay bara düzenlenen saldırıda ölenlerin bazıları polis tarafından vurulmuş olabilir.

Polis kurşunuyla mı öldüler ?
A+ A-

Orlando Polis Şefi'nin açıklamasına göre 49 kişinin hayatını kaybettiği gece kulübü saldırısında ölenlerin bazıları polis kurşununa kurban gitmiş olabilir.

Orlando Polis Şefi John Mina, Pulse adlı gecekulübündeki saldırıda hayatını kaybedenlerden bazılarının polis tarafından vurulmuş olmasının mümkün olduğunu söyledi.

Sputnik Türkiye'nin haberine göre, saldırgan Omar Meteen’in polislerle telefonda konuşurken bulunduğu tuvaletlerin duvarının patlayıcılarla yıkıldığını belirten Mina, açılan delikten rehinelerin bir kısmının çıkmasının ardından güvenlik güçleri ve saldırgan arasında çatışma yaşandığını ifade etti.

Mateen’in kısa sürede vurularak öldürüldüğünü kaydeden polis şefi, çatışma esnasında kaçmaya çalışan kişiler arasında polis kurşunuyla hayatını kaybedenler de olabileceğini belirtti. Mina, konunun araştırıldığını da sözlerine ekledi.

Olay sırasında mesaide olmayan bir polisin kulüpte güvenlik görevlisi olarak çalıştığını aktaran polis şefi, silah sesleri gelmesinin ardından bu kişinin Mateen’le çatışmaya girdiğini belirtti:

“Hemen ardından 3 polis memuru daha destek için olay yerine gitti. Polisler saldırganın ateş etmesini engelledi ve onu insanları rehin aldığı tuvaletlere doğru sıkıştırdı. Mateen burada birçok kişiyi rehin aldı, karşı tuvalette de yaklaşık 20-25 kişinin olduğu tahmin ediliyor. Detaylar bilinmiyor ancak incelemeler sürüyor.”

Güvenlik güçlerinin can kaybına yol açmış olması ihtimali bulunmasına rağmen olaya müdahale etme kararının arkasında olduğunu belirten Mina, “Aksi takdirde daha fazla can kaybının kaçınılmaz olduğunu düşünüyoruz” dedi.

Orlando kentindeki bir eşcinsel gece kulübüne düzenlenen saldırıda 49 kişi hayatını kaybetmiş, 53 kişi de yaralanmıştı.