Kuzey Irak'ta referandum başladı ! İşte Türkiye'nin planı
Erdoğan, Kadir Topbaş'ın yerine o ismi istedi
Galatasaray zirveyi sevdi: Bursaspor 1 - 2 Galatasaray

Trump zafere doymuyor !

ABD'de 8 Kasım seçimlerindenden 20 gün sonra Michigan eyaletindeki seçimleri Donald Trump'ın kazandığı açıklandı.

Trump zafere doymuyor !
A+ A-

Sonuçları açıklanmayan Michigan eyaletindeki "seçim bilmecesi", komisyonun Cumhuriyetçi Donald Trump'ın kazandığını duyurmasıyla sona erdi.

SEÇİCİ KURUL ÜYESİ SAYISINI 306'YA ÇIKARDI

Seçimleri kazanan Trump, Michigan'dan gelen 16 yeni delege ile toplam seçici kurul üyesi sayısını 306'ya çıkardı. Demokrat rakibi Hillary Clinton ise 232 delegede kaldı.

10 BİN 704 OY FARK ATTI

Michigan seçim komisyonunun yazılı açıklamasında, Trump'ın 10 bin 704 oy farkla seçimi kazandığı ifade edildi. Bu sonuçla Trump, 1988 yılından bu yana eyaletteki başkanlık seçimlerini kazanan ilk Cumhuriyetçi aday oldu.

STEiN, PENSİLVANYA İÇİN DE RESMEN BAŞVURDU

Öte yandan, Yeşil Parti başkan adayı Jill Stein, Wisconsin'ın ardından Pensilvanya eyaletinde de oyların yeniden sayılması için resmi başvuruda bulundu.

Stein, geçen hafta Wisconsin eyaletindeki oyların yeniden sayılması için müracaat etmişti. Wisconsin seçim komisyonu da başvuruyu kabul ettiklerini ve kısa süre içinde oyların yeniden sayımı için gerekli işlemlerin yapılacağını açıklamıştı. Wisconsin'de seçimleri kazanan Trump 1 milyon 409 bin, Clinton ise 1 milyon 381 bin 823 oy almıştı.

Ülkede 8 Kasım'daki 58. başkanlık seçimlerini kazanan Cumhuriyetçi Trump'ın, ABD'nin 45. başkanı olarak 20 Ocak 2017 tarihindeki yemin töreninin ardından Oval Ofis'teki koltuğuna oturması bekleniyor.