Gökçek'in yüzünü Osmanlıspor güldürdü
Erdoğan'dan İstanbul itirafı: Biz bu şehre ihanet ettik
Kapıya kurduğu düzenekle annesine kendisini öldürttü

Twitter'da yayınlandı her yerde aranıyor

ABD polisi, hafta sonunda New York'un Chelsea mahallesinde meydana gelen patlamayla bağlantılı olduğu düşünülen 28 yaşındaki bir erkeği arıyor.

Twitter'da yayınlandı her yerde aranıyor
A+ A-

Polis sözcüsü J. Peter Donald, Ahmad Khan Rahami adlı şüphelinin fotoğrafını Twitter'da paylaştı.

Donald, aranan şüphelinin, Cumartesi gecesi meydana gelen ve 29 kişinin yaralanmasına neden olan patlama ile ilgili sorgulanacağını belirtti.

New York Belediye Başkanı Bill de Blasio, Afganistan asıllı ABD vatandaşı Rahami'nin "silahlı ve tehlikeli" olabileceğini söyledi.

Chelsea mahallesindeki patlama hakkında konuşan New York Valisi Andrew Cuomo, "Olaya ilişkin dış bağlantı tespit edersek, şaşırmayacağım" dedi.

Vali Cuomo'nun "terör saldırısı" olarak nitelediği olayla ilgili daha önce beş kişi gözaltına alınmıştı.

NEW JERSEY'DE PATLAMA

Öte yandan Birleşmiş Milletler (BM) zirvesine ev sahipliği yapmaya hazırlanan ABD'nin New Jersey eyaletinde bugün Elizabeth tren istasyonu yakınında bomba olduğundan şüphelenilen düzenek, etkisiz hale getirilmeye çalışılırken patladı.

Elizabeth Belediye Başkanı Christian Bollwage, patlamanın, Federal Soruşturma Bürosu (FBI) çalışanlarının, istasyon yakınında bir çöplükte iki kişi tarafından bulunan çantadaki beş düzenekten birini etkisiz hale getirmeye çalışırken meydana geldiğini belirtti. Çantayı bulan kişilerin, içinden çıkan teller ve boru gördükleri ifadesini verdiklerini aktaran Bollwage, patlamanın herhangi bir zarara yol açmadığını ifade etti.

Kentte bazı tren seferleri askıya alınırken, belediye başkanı benzer olayların yaşanma olasılığına karşı halkı uyardı.

New Jersey'de Cumartesi sabahı da Amerikan deniz piyadeleri yararına düzenlenecek koşu öncesi bir patlama olmuştu. Ölen ya da yaralanan olmayan olayda, uzmanların yaptığı araştırma sonucu üç boru tipi bomba bulunnmuştu. Bunlardan sadece birinin patladığı ifade edilmişti.