Fenerbahçe-Beşiktaş: 2-1
AK Partili başkanı yakan fotoğraflar
İstanbul'da korkutan görüntü! Boğaz çamura bulandı

Üniversitede saldırı ! Üzerlerine araç sürüp ateş açtı

ABD'de bir üniversitede saldırgan, dışarı çıkan öğrencilerin üzerine araç sürüp ateş açtı.

Üniversitede saldırı ! Üzerlerine araç sürüp ateş açtı
A+ A-

ABD'deki Ohio Eyalet Üniversitesi'nin kampüsünde silahlı bir saldırgan bulunduğu ve birkaç el silah sesi geldiğine dair uyarı anonsu yapıldı. Olay yerine çok sayıda güvenlik gücü sevk edilirken, itfaiye departmanından yapılan açıklamada olayda en az 7 kişinin yaralandığı belirtildi.

Üniversitenin Columbus'ta bulunan kampüsünde silah sesleri gelmesi üzerine kampüs yönetimi sesli bir anons yayınlayarak yerleşke içindeki tüm öğrenci ve yöneticilerin güvenli bir yere sığınmaları için uyarıda bulundu.

abd-de-universitede-silahli-saldiri--2541170.jpeg

ÖĞRENCİLERE 'KAÇ, SAKLAN, KARŞI KOY' TWEETİ

Üniversitenin resmi Twitter hesabından da kampüste silahlı bir saldırganın bulunduğu belirtilirken öğrencilere "Kaç, saklan, karşı koy" şeklinde talimat verildi.

1 KİŞİ ÖLDÜ, 7 KİŞİ HASTANEYE KALDIRILDI
 
Kentin itfaiye departmanı, 7 kişinin yaralı olarak hastaneye kaldırıldığını açıkladı. 2'sinin durumunun şu anda stabil olduğu ancak diğer 5'inin ise belirsiz olduğu kaydedildi. Yerel haber kanalı channel1iba'nın muhabiri Amichai Stein ise bir kişinin öldüğü ve 7 kişinin hastaneye kaldırıldığı bilgisini paylaştı.
Bölgeye çok sayıda polis ve ambulans araçları sevk edildi.

583c5e58c03c111ac826eac6.jpg
 
Columbus kentindeki Woodruff semtinde bulunan Watts Hall kampüsünün içindeki Koffultt Labrotuvarları önünde şüpheli bir çanta bulunduğu ve bölgede potansiyel bir ikinci saldırganın da var olabileceğine dair şüphelerin olduğu belirtildi.
 
Üniversitenin resmi sitesinde yapılan açıklamada ise öğürencilerin bulundukları yerde kalmaya devam etmeleri, polisten gelecek olan talimatlara uymaları ve önemli bir bilgiye sahip olmaları durumunda hemen 911 Acil Servis hattını arayarak bilgilendirme yapmaları talep edildi.

DHA