Hasarsız araç için uygun fiyat dönemi başladı
TSK acı haberi verdi: Şehit sayısı 4'e yükseldi
Flaş iddia ! Özel uçakla gözleri bağlı halde Türkiye getirildiler

Almanya bu kez Türkiye'yi şaşırttı !

Almanya, Türkiye ile AB arasında varılan mülteci anlaşmasının uygulanmasında şaşkınlık yaratan bir açıklama yaptı.

Almanya bu kez Türkiye'yi şaşırttı !
A+ A-

Almanya hükümeti, Federal Meclis'in Ermeni kararı nedeniyle patlak veren büyük gerginliğe rağmen Türkiye'nin Avrupa Birliği (AB) ile imzaladığı mültecilerin geri kabulünü öngören anlaşmayla ilgili yükümlülüklerini yerine getirdiğini duyurdu.

İçişleri bakanlığı Müsteşarı Emily Haber Lüksemburg'da yaptığı açıklamada, "uygulamanın istikrarlı bir şekilde devam ettiğini ve Türkiye'nin taahhütlerine uyduğunu" söyledi. Haber, Anadolu'dan Yunan adalarına geçen mültecilerin sayısının günde 50'nin altına düştüğünü açıkladı.

AB içişleri bakanları mart ayında varılan geri kabul mutabakatının nasıl işlediğini gözden geçirmek üzere Lüksemburg'da bir araya geldi. Mutabakat insan kaçakçılarının faaliyetlerine son vermek amacıyla Yunan adalarına geçen mültecilerin Türkiye'ye iade edilmesini ve AB'den sınırdışı edilen her bir Suriyeli başına bir başka Suriyelinin Türkiye'den AB ülkelerine gönderilmesini öngörüyor.

1915 olaylarını "soykırım" olarak nitelendiren kararın Almanya Federal Cumhuriyeti Meclisi'nde kabul edilmesi Berlin ile Ankara arasında diplomatik krize yol açmıştı.