Avusturya'ya misilleme ! Böyle arandılar
3 belediye başkanı hakkında bomba iddia !
ABD'den ikinci ''Öcalan'' açıklaması

Antalya’ya İniş Yapan Uçak Bakıma Alındı

KKTC Sivil Havacılık Dairesi Müdürü Mustafa Sofi, bu sabah İstanbul seferini gerçekleştirmek için Ercan Havalimanı'ndan kalkış yaptıktan sonra arızalanan...

Antalya’ya İniş Yapan Uçak Bakıma Alındı
A+ A-

KKTC Sivil Havacılık Dairesi Müdürü Mustafa Sofi, bu sabah İstanbul seferini gerçekleştirmek için Ercan Havalimanı'ndan kalkış yaptıktan sonra arızalanan ve Antalya Havalimanı'na iniş yapan Atlasjet uçağının bakıma alındığını, yolcuların da başka bir uçakla, Antalya'dan İstanbul'a gönderildiğini bildirdi.

Ulaştırma Bakanlığı'na bağlı Sivil Havacılık Dairesi Müdürü Mustafa Sofi, İstanbul seferini yapmak üzere bu sabah Ercan Havalimanı'ndan havalanan ve iniş takımlarının açık kalması üzerine Ercan'a geri dönen, daha sonra da Antalya Havalimanı'na yönlendirilen Atlasjet uçağıyla ilgili açıklama yaptı. Pilotun, uçağın bakımını yapmak üzere şirketinin talimatı çerçevesinde, onay alarak Antalya Havalimanı'na gittiğini ve yolcuların da başka bir uçakla Antalya'dan İstanbul'a gönderildiği bilgisini veren Mustafa Sofi, açıklamasında şunları kaydetti: "Atlas Havayolları'na ait KK1019 sefer sayılı Airbus 321 tipi uçak Ercan-İstanbul (Atatürk) seferini yapmak üzere saat 08.01'de Ercan'dan havalandı. Kalkıştan kısa bir süre sonra pilot kuleye teknik bir arızası olduğunu ve iniş takımlarının açık kaldığını bildirdi. Kontrol amaçlı Ercan üzerinden alçak geçişle iniş takımlarının açık olduğunu teyit ettirdi. Pilot, uçağın bakımını yapmak üzere kendi şirket talimatları çerçevesinde Antalya'ya gitmek istediğini söyleyerek onay aldı ve Antalya Havalimanı'na gitti. Uçak salimen saat 08.52'de Antalya Havalimanı'na inip bakıma girdi. Yolcular başka bir uçakla 09.45'de Antalya'dan İstanbul'a gönderildi."