Vahşet ! 6 aylık hamile eşini...
Beşiktaş - Başakşehir: 1-1
Melih Gökçek istifa edeceği tarihi açıkladı !

Çin'deki yamur hayatı felç etti !

Çin'de yağan şiddetli yapış trafiği ve her şeyi mahvetti.

Çin'deki yamur hayatı felç etti !
A+ A-

Çin'de 12 kişinin hayatını kaybetmesine yol açan şiddetli yağışlar, ülkede yaşamı durma noktasına getirdi. Seller nedeniyle 400 bin kişi evlerini terk etmek zorunda kaldı, son iki haftada ölenlerin sayısı 37'ye çıktı. Jiujiang kentinde çekilen bir kare, her şeyi anlatıyordu.

Çin'in orta ve güney kesiminde hafta sonu etkili olan şiddetli yağışlarda en az 12 kişi hayatını kaybetti.

bir-otobus-bir-cadde-ve-bir-fotograf-7220238.jpeg

China Daily gazetesinin haberine göre, şiddetli yağışlar doğal afetlere yol açtı. Güney bölgelerinde ise beklenen şiddetli yağış nedeniyle sel ve heyelan tehlikesine karşı sarı alarm verildi.

Şiddetli yağışların etkili olduğu bölgelerde meydana gelen seller nedeniyle, yol ve köprülerin yanı sıra yüzlerce evde çökme meydana gelirken, ekili tarım arazileri de zarar gördü.

İlgili bölgelerdeki şiddetli yağışlardan olumsuz etkilenen 400 bin kişi ise güvenli bölgelere tahliye edildi. Yerel yetkililerin, yağışlardan olumsuz etkilenen halkın içme suyu, gıda ve barınak gibi temel ihtiyaçları konusunda çalışmaları ise devam ediyor.

Hafta sonu da geçen hafta boyunca güney bölgelerinde etkili olan şiddetli yağışlar nedeniyle meydana gelen sel ve toprak kaymasından 25 kişinin öldüğü açıklanmıştı.

Çin hava uyarı sisteminde, mavi, sarı, turuncu ve en üst düzeyde kırmızı olmak üzere dört aşama uygulanıyor.