Taylan'da bir asker katliam yaptı ! Çok sayıda ölü var

Tayland'da bir asker alışveriş merkezi yakınlarında kalabalığa ateş açtı. En az 12 kişiyi öldüren saldırganın, katliam yaptığı anları sosyal medyada canlı yayınladığı bildirildi.

Taylan'da bir asker katliam yaptı ! Çok sayıda ölü var
A+ A-

Tayland’da bir asker, ülkenin kuzeydoğusunda yer alan Nakhon Ratchasima (Korat) şehrinde bir alışveriş merkezinin yakınında insanların üzerine rasgele ateş açtı. Yerel medya silahlı saldırıda 12 kişinin hayatını kaybettiğini birçok kişinin de yaralandığını duyurdu.

Yerel medya askerin, kışladan silah ve mühimmat çaldığını ve burada 3 kişiyi öldürdüğünü ardından kaçarken de 9 sivili daha öldürdüğünü duyurdu.

Tayland medyası, saldırganın Terminal 21 isimli bir alışveriş merkezinin içine girdiğini; buraya girmeden önce de bir gaz tankını havaya uçurduğunu; saldırganı etkisiz hale getirmek için güvenlik güçlerinin bölgede operasyonlarını sürdürdüğünü duyurdu.

HEM KATLİAM HEM PAYLAŞIM YAPIYOR

Jakrapanth Thomma isimli askerin katliam yaparken sosyal medyada paylaşım yaptığı bildirildi.

Kalabalığa ateş ederken Facebook hesabından canlı yayın yapan askerin, " Öldürmekten o kadar yoruldum ki artık parmağımı bile kıpırdatamıyorum. Çok yoruldum, daha ölmeyen 3 kişi daha mı var?" ifadeleri kullandığı belirtiliyor.

Korkunç olayı yaşayan tanıkların çektiği dehşet verici görüntülerde, kaçmaya çalışan insanlara ateş edilmesi gözler önüne seriliyor.