Kapıya kurduğu düzenekle annesine kendisini öldürttü
FETÖ'ye varis darbesi ! Tutuklandı
Bakan açıkladı: Köprü'den çift yönlü ücret mi alınacak?

Atina'da film gibi soygun !

Siyasetçilerin maskesini takan soyguncular, Atina Emniyet Müdürlüğü'nün yanındaki bankayı soydu.

Atina'da film gibi soygun !
A+ A-

Atina’nın Kifissias Caddesi’ndeki bir Pire Bankası (Trapeza Pireo) şubesi yüzlerini siyasetçilerin maskeleri ile gizleyen silahlı dört kişi tarafından soyuldu. ‘Point Break’i akıllara getiren soygun, terörle mücadele birimleri tarafından da inceleniyor.

Sputnik'in haberine göre, Yunanistan’ın başkenti Atina’nın Ambelokipus semtindeki Kifissias Caddesi’nde Atina Emniyet Müdürlüğü’ne yakın mesafede bulunan banka şubesine öğlen saatlerinde gelen silahlı dört kişi içeride bulunan sekiz görevli ve beş müşteriyi rehin aldı. Silah zoruyla kasaları açtıran soyguncular daha sonra özel kasaların bulunduğu alt kata geçti.

Üzerinde Yunan siyasetçilerin resimlerinin bulunduğu maskeleri takan soyguncular yaklaşık 2,5 saat bankada kaldıktan sonra, miktarı henüz bilinmeyen para ve değerli eşyalarla birlikte birer birer dışarıya çıkarak olay yerinden yürüyerek uzaklaştı.

REHİN ALINANLAR HABER VERDİ

Soygun sırasında bankada rehin alınanların haber vermesi üzerine olay yerine gelen polis parmak izi çalışması yaparak, bankanın güvenlik kamerası görüntülerini incelemeye aldı.

Soygun sırasında uzun sure bankada kalan ve soğukkanlı hareket ettikleri belirlenen soyguncuların terör örgüt üyesi oldukları ihtimali üzerinde duruluyor. Olayla ilgili terörle mücadele şubesinin soruşturma başlattığı kaydedildi.

Öte yandan bu soygun girişimi akıllara 1991 yapımı başrollerini Keanu Reeves ve Patrick Swayze’nin oynadığı Point Break (Kırılma Noktası) filmini getirdi. Zira filmde, soyguncular, aralarında eski ABD başkanlarının da olduğu siyasetçilerin maskelerini takıyordu.