ByLock paniği ticarete dönüştü
Bu sene TEOG yapılacak mı ? Bakan açıkladı
Ocak ayında çalışan, çalışmayan herkese zam !

FETÖ okullarına Türk bayrağı yasağı

Arnavutluk Eğitim Bakanlığı FETÖ ilebağlantılı olan okullara Türk bayrağı yasağı getirdi.

FETÖ okullarına Türk bayrağı yasağı
A+ A-

Arnavutluk Eğitim Bakanlığı, ülkedeki FETÖ bağlantılı  eğitim kurumlarına, Türkiye'nin Tiran Büyükelçiliğinden onay alınmadan Türk  bayrağı gibi Türkiye'ye ait sembolleri kullanmamaları için yazı gönderdi.

Kararın, Türk makamlarının Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) uzantısı okulların bayrak da dahil olmak üzere Türkiye Cumhuriyeti'ne ait sembolleri  kullanmaması yönündeki talebi üzerine alındığı ortaya çıktı.

Arnavutluk eğitim Bakanlığı Genel Sekreteri Plarent Ndreca, yaptığı  açıklamada, Türkiye'nin bu talebi ile ilgili tüm eğitim departmanlarına ve yüksek  öğretim kurumlarına idari mektubun iletildiğini söyleyerek, bunun Türkiye'nin  Tiran Büyükelçiliğinin ülkedeki bazı kurumlarda Türk bayrağının ve Türkiye'ye ait  sembollerin kullanılmasından duyduğu rahatsızlık sonucu yapıldığını kaydetti.

Türkiye'nin Tiran Büyükelçiliğinin haklı olarak kendi onayları  alınmadan Türk bayrağı ve Türkiye'ye ait sembollerin kullanılmaması yönünde bir  talepte bulunduğunu anımsatan Ndreca, ulusal sembollerin kullanımını onaylayan  tek mercinin Türkiye Cumhuriyeti olduğunu söyledi.

Arnavutluk'ta FETÖ uzantısı 12 eğitim kurumu bulunuyor.