AK Parti Konya İl Başkanı ve yönetimi istifa etti !
Mersin'de polis servis aracına bombalı saldırı !
Kömür ocağında göçük: 6 işçi ölü

Fransa Irak'a asker yolluyor !

Fransa Savunma Bakanı, Fransa askerinin Irak ordusu ve IŞİD'e karşı savaşan koalisyon güçlerinin emrine verdiğini açıkladı.

Fransa Irak'a asker yolluyor !
A+ A-

Fransa Savunma Bakanı, Fransa askeri gücünü Irak ordusuna ve IŞİD'e karşı savaşan koalisyon güçlerinin emrine verdiklerini açıkladı.

Fransa Savunma Bakanı Jean-Yves Le Drian bugün Le Figaro gazetesine Fransa askeri gücünün Irak ordusu ve IŞİD'e karşı savaşan koalisyon güçlerinin hizmetine verdiliğini açıkladı.

Geçen haziran ayında Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande'ın verdiği söz çevresinde, özellikle Musul'un IŞİD'in elinden geri alınması için Fransa Silahlı Kuvvetleri'nin Irak ordusuna daha çok yardımda bulunabilmek için Charles de Gaule uçak gemisinin bölgeye gönderileceğini belirten savunma bakanı, bu yardımın hem Irak hem de Suriye'de kullanılabileceğini açıkladı.

Fransa hava güçlerine yardım maksatlı olarak Fransız topçularının cephenin hemen gerisine yerleştirildiğini söyleyen savunma bakanı maksadın tüm cephelerde gerilemeye başlayan IŞİD'in yok edilmesi olduğunu belirtti .