İngiliz vekil erkek seks işçisiyle yakalandı

İngiltere'de İşçi Partili milletvekilinin iki erkek seks işçisiyle ilişkiye girdiği ortaya çıktı.

İngiliz vekil erkek seks işçisiyle yakalandı
A+ A-

İngiltere'de İşçi Partili milletvekili Keith Vaz'ın, iki erkek seks işçisiyle ilişkiye girdiği ortaya çıktı

Avam Kamarası’nın en etkili isimlerinden biri olarak tanımlanan Vaz, Polonyalı iki erkek seks işçisiyle geçen ay sonunda buluştu. Mirror’ın yayınladığı mesajlaşmalarda, 59 yaşındaki Vaz’ın erkek seks işçilerinden cinsel gücü artıran haplar getirmesini istediği anlaşılıyor.

Haberde Vaz’ın seks işçilerinden kimliğini saklamaya çalıştığı ve çamaşır makinesisatıcısı olduğunu söylediği belirtildi. İngiliz milletvekilinin mesajlarından seks işçilerinden biriyle korunmasız ilişkiye girdiğini itiraf ettiği de yansıyor. Evli ve ikiçocuk babası olan Vaz yaklaşık 10 yıldır uyuşturucunun verdiği zararları inceleyen bir komitenin de başkanlığını yürütüyordu.

57cc1d6a18c7731cc4145c91.jpg

İSTİFA ETTİ

Vaz daha önce yaptığı bir açıklamada, seks için para ödeyen erkeklerin adli takibata uğraması gerektiğini düşünmediğini söylemişti.

1987 yılından bu yana İşçi Partisi’nde Leicester East bölgesini temsil eden Vaz, DailyMail gazetesine yaptığı açıklamada, başkanlığını yürüttüğü komiteden istifa ettiğini belirtti.

Vaz gazeteye açıklamasında, “Bu iddiaları avukatım Mark Stephens’a anlattım. Dikkatle inceleyecek ve ne yazılması gerektiği konusunda bana tavsiyede bulunacak” dedi.