Galatasaray - Fenerbahçe: 0-0
İstifası istenen başkanlar hakkında AK Parti'den açıklama
Erdoğan: ''Bir gece ansızın vurabiliriz...''

İsveç Başbakanı: Türk halkı tarih yazdı

Darbe girişimi sonrası Türkiye'nin yanlış yolda olduğunu söyleyen İsveç Başbakanı çark etti.

İsveç Başbakanı: Türk halkı tarih yazdı
A+ A-

Daha önce 15 Temmuz'daki darbe kalkışması sonrası Türkiye'nin yanlış yolda ilerlediğini söyleyen İsveç Başbakanı, nihayet darbe karşıtı net bir söylem geliştirdi ve Türk halkının kahramanca mücadele ederek darbeyi önlediğini söyledi.

"TÜRK HALKI TARİH YAZDI"

Türk halkının demokrasiye inancının 15 Temmuz gecesi ortaya çıktığını vurgulayan Lövfen,"Darbe girişimini sokağa çıkarak kahramanca önleyen Türk halkı tarih yazdı. Halkın ortak hareket etmesi darbecilerin başarıya ulaşmasını önledi'' diye konuştu.

"VERİLEN SÖZLERİN TUTULMASI LAZIM"

Avrupa Birliği (AB) ile Türkiye arasındaki sığınmacı anlaşmasıyla ilgili olarak da Lövfen, anlaşmanın öneminin altını çizerek "Her iki tarafın da yapılan anlaşmaya sadık kalması lazım. Bu anlaşmada alınan kararların sonuna kadar uygulanması gerekiyor. İki taraf açısından da verilen sözlerin tutulması lazım." dedi.

Löfven, Türkiye'nin AB üyeliğini güçlü bir şeklide desteklemeye devam ettiklerini de vurguladı.

"TERÖRE KARŞI HER TÜRLÜ ORTAK MÜCADELEYE VARIZ"

Löfven, Gaziantep'teki terör saldırısını da lanetleyerek sözlerini şöyle tamamladı: "Türkiye ile teröre karşı her türlü ortak mücadele için varız. Bütün dünya ülkelerine teröre karşı mücadelede çok büyük işler düşüyor. Son yıllarda artan terör olaylarını ancak işbirliğiyle çözebiliriz. Gaziantep'te teröre kurban gidenlerin ailelerine başsağlığı diliyorum."

AA