3 belediye başkanı hakkında bomba iddia !
ABD'den ikinci ''Öcalan'' açıklaması
Kulislerden sızan Gökçek iddiası: AK Parti'den istifa edip MHP'ye geçecek

Kanlı saldırıda şok detay !

Paris'teki kanlı saldırıda polislerin askerden silah istediği fakat olumsuz yanıt aldığı ortaya çıktı.

Kanlı saldırıda şok detay !
A+ A-

Paris'te 13 Kasım 2015 düzenlenen terör saldırısını araştıran Meclis Araştırma Komisyonu akıl almaz sonuçlara ulaştı. Buna göre saldırıda teröristleri durdurmak için savaş silahına ihtiyacı olan polis güçlerine askerlerin silahlarını vermedikleri ortaya çıktı.

Paris'in 11. bölgesinde bulunan Bataclan tiyatrosunda Amerikalı rock grubu Eagles of Death Metal konseri sırasında silahlı saldırı ve rehin alma eylemleri gerçekleştirilmişti.

Olay yerinde bulunan ya da olayı duyar duymaz bölgeye yönlendirilen "BAC" (Brigade anti-criminalite) anti-kriminalite gücü polisleri, sadece tabancaları ile teröristlere karşılık veremediklerini ve olay yerinde ya da yakınında bulunan ve olaya müdahale hakkı olmayan askerlerden ellerindeki FAMAS savaş silahlarını kendilerine vermelerini talep ettiklerini ama askerlerin bu isteği reddettikleri ortaya çıktı.

Komisyona başkanlık yapan Cumhuriyetçiler Partisi milletvekili Georges Fenech, bir daha böyle "saçma durumların" yaşanmaması için gelecek salı günü Fransa ulusal meclisine bir takım teklifler ile geleceklerini belirtti