Mülteciler köpekle mi besleniyor ?

Yunanistan'daki Midilli Adası'ndaki mültecilerin köpekle beslendiği iddia edildi.

Mülteciler köpekle mi besleniyor ?
A+ A-

Yunanistan'ın Midilli Adası'ndaki mülteci kampında kalan bazı sığınmacıların köpek yediği öne sürüldü. Belediye ekiplerinin boşalan kamplarda yaptıkları temizlik çalışmalarında köpek kemiklerine ve leşlerine rastlandığı belirtildi.
 
SIĞINMACILARIN KÖPEK YEDİĞİ ÖNE SÜRÜLDÜ
 
Midilli'de yayın yapan 'www.lesvosnews.net' adlı sitenin haberine göre; boşaltılan bazı göçmen kamplarında sığınmacıların köpek yediğinin ortaya çıktığı öne sürüldü.
 
KÖPEK KEMİKLERİNE VE LEŞLERİNE RASTLANDIĞI BELİRTİLDİ
 
Belediye ekiplerinin boşalan kamplarda yaptıkları temizlik çalışmalarında köpek kemiklerine ve leşlerine rastlandığı belirtildi. Çok sayıda da testere ele geçirildiği ifade edildi.

BAZI ADA SAKİNLERİ, 8 AYDIR HAYVANLARINI ARIYOR
 
Bazı ada sakinlerinin kayıp köpek ihbarıyla 8 aydan bu yana hayvanlarını aradığını da ileri sürüldü.
 
"KÖPEKLERİN ORTADAN KAYBOLDUĞUYLA İLGİ SIK SIK VATANDAŞLARIMIZDAN ŞİKAYET ALIYORDUK"
 
Belediye Başkan Yardımcısı George Katzanos'un, "Göçmenlere elimizden geldiğince ve yeterince belediye ve sivil toplum kuruluşları ile birlikte yiyecek içecek yardımı yapıyorduk. Adada huzurun bozulmaması için tüm eksikliklerini gidermeye çalışıyorduk. Ancak köpeklerin ortadan kaybolduğu ile ilgili sık sık vatandaşlarımızdan şikayet alıyorduk. Yapılan temizlik çalışmalarında kamplarda köpeklerin kemiklerine ve leşlerine rastladık, şok içindeyiz" dediği de duyuruldu.