Beyaz Saray'da bir koronavirüs vakası daha

Beyaz Saray'da bir koronavirüs vakası daha
Güncelleme:

ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence’in özel kalem müdürü Marc Short korona virüsüne yakalandı. Pence'in bu duruma rağmen seçim kampanyasına devam edeceği açıklandı.

ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence’in yardımcılarından birinin COVID-19 testi pozitif çıktı. Pence’in özel kalem müdürü Marc Short’un COVID-19 testinin pozitif çıktığı açıklandı.

Beyaz Saray’dan yapılan açıklamada “Bugün Başkan Yardımcısı’nın özel kalem müdürünün COVID-19 testi pozitif çıktı ve kendisi karantinaya alındı” denildi. Açıklamada ayrıca ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence ve Karen Pence’in cumartesi günü yapılan test sonuçlarının negatif çıktığı belirtildi.

PENCE MİTİNGE KATILACAK

Amerika'nın Sesi'nde eyr alan habere göre, ABD Başkan Yardımcısı’nın önceden planlanan programına devam edeceği açıklandı. Mike Pence bugün Kuzey Carolina’da düzenlenecek seçim mitingine katılacak.

ABD Başkanı Donald Trump ise konuyla ilgili açıklamasında “Konuyu duydum sanırım şu an karantinada. Bunu duydum. İyi olacaktır. Karantinada kalacak” dedi. Trump da bir süre önce COVID-19 rahatsızlığını geçirmiş ve üç gün hastanede kalmıştı.