Üniversiteli kıza İstanbul'un göbeğinde tecavüz
Türkiye'de ilk kez 'flakka'' adlı uyuşturucu kullanan bir kişi görüntülendi
Şaka değil gerçek; 9 bin liraya çalıştıracak işçi bulamıyorlar !

Binali Yıldırım dünya basınında

AK Parti'nin yeni genel başkan ve başbakan adayı Binali Yıldırım, dünya basınında da yankı buldu.

Binali Yıldırım dünya basınında
A+ A-

Türkiye'nin günlerdir merakla beklediği soru cevabını buldu. AK Parti'nin genel başkan ve başbakan adayı Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım oldu. Yıldırım'ın genel başkan ve başbakan adaylığını BBC, WSJ, Washington Post, the Star Online ve CNBC'nin de aralarında bulunduğu dünya basını da okuyucularıyla paylaştı.

BBC

Türkiye'de iktidardaki AK Parti, Binali Yıldırım'ı yeni lideri olarak seçti. CumhurbaşkanıRecep Tayyip Erdoğan'ın kendisine "daha bağlı" bir başbakan istediği biliniyor. Erdoğan'ın damadı Enerji Bakanı Berat Albayrak'ın adı olası adaylar arasında geçse de partide yapılan temayül yoklamasında ilk üç isim arasında yer almadı.

WSJ

Türkiye'de iktidardaki AK Parti'nin genel başkan ve başbakan adayı Ulaştırma BakanıBinali Yıldırım oldu.

AK Parti'nin kurucu üyeleri arasında yer alan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yakın sırdaşlarından 60 yaşındaki Binali Yıldırım Türkiye'nin ekonomisinin büyümesine katkıda bulunan altyapı projelerindeki rolünden ötürü parti liderleri arasında veCumhurbaşkanı nezdinde itibar görüyor.

Washington Post

Türkiye'de iktidardaki AK Parti, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'ı başbakan adayı olarak gösterdi.

The Star Online

Yaklaşık 20 yıldır Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yakın arkadaşı olan Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Perşembe günü iktidardaki AK Parti'nin yeni lideri olarak açıklandı. Yıldırım'ın parti başkanlığı ve başbakanlığı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ınhükümet üzerindeki gücünü pekiştirecek.

CNBC

AK Parti, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'ı başbakan adayı olarak gösterdi.