Birleşmiş Milletler'den Türkiye'ye tehdit gibi sözler

Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Ofisi, Türkiye'nin Fırat'ın doğusunda başlattığı Barış Pınarı Harekatı'na ilişkin skandal bir açıklamaya imza attı. Açıklamada, ''Türkiye, Suriye'deki Kürt savaşçıların ve politikacıların ölümünden uluslararası hukuka bağlı olarak sorumlu tutulabilir'' denildi.

Birleşmiş Milletler'den Türkiye'ye tehdit gibi sözler
Haber3.com'a Google'da abone olun Google News
A+ A-

Türkiye’nin Suriye’nin kuzeydoğusundaki terör koridorunu ortadan kaldırmak için başlattığı Barış Pınarı Harekâtı yedinci gününe girerken, uluslararası diplomaside de gündemin bir numaralı konusu Türkiye.

Başta ABD olmak üzere Batı medyası yalan haberlerle harekâtın meşru gerekçelerini zayıflatmak isterken, dezenformasyondan etkilendiği açıkça anlaşılan BM’den skandal bir açıklama geldi.

BM İnsan Hakları Ofisi’nden yapılan açıklamada, “Türkiye, Suriye’deki Kürt savaşçıların ve politikacıların ölümünden uluslararası hukuka bağlı olarak sorumlu tutulabilir” denildi.

Açıklamada ayrıca, sosyal medyada yayınlanan videolardaki infaz görüntüleriyle ilgili bilgi toplandığı, Türkiye'ye de ‘olası savaş suçları için bağımsız soruşturmalar yürütme' çağrısında bulunuldu.

Trump'tan Amerikan haber kanalına ''Türkiye'' tepkisiTrump'tan Amerikan haber kanalına ''Türkiye'' tepkisi

ABD algı operasyonuna devam ediyor: Görüntüleri böyle çarpıttıABD algı operasyonuna devam ediyor: Görüntüleri böyle çarpıttı

 

Haber3.com'a Google'da abone olun Google News