''Büyük göğüslü kadınları seviyorum'' dedi Apple karıştı

Güncelleme:

Dünyanın en büyük teknoloji şirketi Apple'da satın almadan sorumlu başkan yardımcısı olan Tony Blevins "Büyük göğüslü kadınları seviyorum" sözü yüzünden görevinden ayrılıyor.

Apple'da yine ayrılık rüzgarları esiyor ancak bu kez olay çok daha farklı. Bloomberg'in konuyla ilgili haberine göre, şirketin satın almadan sorumlu başkan yardımcısı Tony Blevins bir TikTok videosunda mesleği hakkında kaba bir yorum yapınca Apple'daki işinden oluyor. İşte detaylar...

Edinilen bilgilere göre Apple'ın üst yöneticisi olan Blevins, pahalı arabalarla gördüğü insanların ne iş yaptıklarını öğrenen ve bunu bir dizi içeriğe dönüştüren TikToker Daniel Mac'in bir videosunda yer aldı. Mac, Blevins'i pahalı bir araçla gördü ve onun ne iş yaptığını sordu. Ancak gelen yanıt oldukça müstehcen ve kabaydı. Çünkü Blevins söz konusu yanıtında, "Büyük göğüslü kadınları okşuyorum" dedi ve “büyük göğüslü kadınları nasıl sevdiği” konusunda tepki çeken bir şaka yaptı.

Skandal olay! Apple kullanıcılarına müstehcen ve ırkçı bildirimler gönderildi: İşte nedeni
Tony Blevins, Bloomberg'e söyledikleri için üzgün olduğunu söyledi. Bir Apple sözcüsü ise Blevins'in şirketten ayrılacağını doğruladı.

 PAZARLIK YAPIŞ ŞEKLİYLE TANINMIŞTI

Apple'ın iPhone 14'e eklediği uydu bağlantı özelliği için Globalstar ile anlaşma imzalayan ekibin bir parçası olan Tony Blevins, şirketin maliyetlerini düşürmek için tedarikçileriyle agresif bir şekilde pazarlık yapmasıyla ün kazanmıştı.