Çin'de son 5 ayın en yüksek koronavirüs vaka rekoru!

Çin'de son 5 ayın en yüksek koronavirüs vaka rekoru!

Dünya üzerinde koronavirüsün ilk görüldüğü ülke olan Çin'de koronavirüs vakalarının son beş ayın en yüksek seviyesine çıkması sonrası yeni kısıtlamalara gidildi.

Euronews'u aktardığı habere göre, Çin'de Ulusal Sağlık Komisyonu'nun açıkladığı verilere göre son 24 saatte rapor edilen 52 Covid-19 vakasının 51'i başkent Pekin'de bulunan Hebei bölgesinden geldi. Aynı bölgede bir gün önce 20 vaka rapor edilmişti.

Bu gelişmenin üzerine Hebei bölgesinde yerel yetkililer geniş çaplı korona virüs testlerine başladı. Bölgede toplanmalar yasaklanırken, giriş ve çıkışlara yönelik kısıtlamalar getirildi.

63 YENİ VAKA

 Çin devlet televizyonu Hebei yerel yönetiminin tren istasyonlarına girişleri yasakladığını duyurdu. Söz konusu şehirde daha önce yolculardan negatif korona virüs testi isteniyordu. Hebei bölgesindeki rakamlar da dahil olmak üzere Çin'de son 24 saatte toplamda 63 korona virüs vakası rapor edildi. Bir önceki günü bu sayı 32 olmuştu. Çin'de en son 30 Temmuz'da 127 vaka tespit edilmişti. Bu tarihten sonra ülkede en yüksek korona virüs vakaları görüldü.

Euronews