Cumhurbaşkanı eşinden ayrıldı !

Cumhurbaşkanı eşinden ayrıldı !
Güncelleme:

Devlet Başkanı, evliliklerini bitirme kararı aldıkalrını açıkladı.

Devlet Başkanı Toomas Hendrik Ilves ve eşi Evelin Ilves evliliklerini sonra erdirmeye karar verdikleri bildirildi.

Estonya Cumhurbaşkanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada çiftin boşanmaya karar verdikleri belirtildi. Yapılan açıklamada Ilves'lerin, boşanma kararının tamamen özel bir durumdan kaynaklandığı belirtilirken, çifte ait Erma turistik kompleksinin tamamen Estonya Cumhurbaşkanı'nın yönetimine geçeceği ve Başkan Ilves'in 300 bin avro değerindeki kredi ve finansal yükümlülükleri de üzerine alacağı bildirildi.

28869259.jpg

Ayrıca açıklamada Ilveslere ait Tallinn'deki Rocca al Mare bölgesinde 2+1 odalı daireyi ise Evelin Ilves'in kullanma hakkına sahip olacağı ifade edildi.
      
Boşanmanın yürürlüğe girmesinden sonra doktor diplomasına sahip eski first lady, devletten aldığı Cumhurbaşkanı eşi maaşı (2 bin 100 euro), araba, şöför, kişisel sekreter ve güvenlik hizmetlerinden de yararlanamayacak.

2004 yılında evlenen çiftin Kadri Keiu adlı bir kız çocukları bulunuyor.

İLK EŞİNDEN DE AYRILMIŞTI

Evelin Ilves'ten boşanan Devlet Başkanı Toomas Hendrik Ilves'in bu ayrılığı hayatındaki yaşadığı ikinci boşanma olacak. İlk olarak Amerikan psikolog Dr. Merry Bullok'la evlenen Ilves'in, ilk eşinden de Luukas Kristjan adında bir oğlu ile Juulija Kristiine adında bir kız çocuğu bulunuyor.
     
Estonya basını ise çiftin ayrılmasına neden olarak, geçen yıl Ağustos ayında first lady Evelin Ilves'in, başka bir erkekle bir kafede çekilen samimi fotoğraflarını gösterdi.

First lady, 7 Ağustos 2014'te başkent Talinn'de gittiği kafede bir erkekle yakınlaşmış ve genç adamla öpüşürken çekilen fotoğrafları yayınlanmıştı. Söz konusu olay, 1.3 milyonluk Baltık ülkesinde büyük skandala neden olmuştu.