Dahi çocuk rekora günler kala okulu bıraktı

Dahi çocuk rekora günler kala okulu bıraktı
Güncelleme:

Hollanda'nın Eindhoven Teknik Üniversitesi'nde elektrik mühendisliği eğitimi alan ve 9 yaşında olan çocuk dünyanın en genç üniversite mezunu olmaya hazırlanırken okulu bıraktı.

Hollanda'nın Eindhoven Teknik Üniversitesi'nde elektrik mühendisliği eğitimi alan ve 9 yaşında 'dünyanın en genç üniversite mezunu' olmaya hazırlanan Laurent Simons ailesinin kararı ile okulu bıraktı.

Laurent, 10. doğum günü olan 26 Aralık’tan önce, 10 yaşında ABD’deki Alabama Üniversitesi’nden mezun olan Michael Kearney’e ait olan, dünyanın en genç üniversite mezunu unvanını elde etmek istiyordu.

BBC’nin aktardığı habere göre üniversite yönetimi, Laurent’in unvanı elde etmesi için son tarih olan 26 Aralık’ta mezun olmasının gerçekçi olmadığını savundu.

Dahi çocuk rekora günler kala okulu bıraktı - Resim : 1

Yönetim, buna gerekçe olarak da 9 yaşındaki çocuğun, geçmesi gereken sınav sayısını gösterdi. Üniversiteye göre, daha hızlı bir zaman çizelgesi, Laurent’in akademik gelişimi için uygun değildi.

Lydia ve Alexander Simons çifti ise üniversitenin sunduğu bu takvimi kabul etmediği için Laurent’in eğitimine son verdi. Aile, Aralık sonuna kadar Laurent’in lisans eğtimini tamamlayabileceğinin söylenmesine rağmen, okul yönetiminin aniden karar değiştirerek bu tarihi 2020’nin ortalarına uzattığını savundu.
 

Sözcü