Fransa'da akaryakıt krizi! Uzun kuyruklar oluştu

Fransa'da akaryakıt krizi! Uzun kuyruklar oluştu
Güncelleme:

Fransa'da akaryakıt tedarik sıkıntısı nedeniyle benzin istasyonlarında uzun kuyruklar oluştu.

Fransa'da benzin istasyonlarının yaklaşık yüzde 30 kadarında akaryakıt tedarik sıkıntısı yaşanması nedeniyle Goussainville'de birçok mağazanın bulunduğu bir alanda yer alan benzin istasyonunun önünde uzun kuyruklar oluştu.

TÜM İSTASYONLAR KAPALI
İsmini ve soyadını vermek istemeyen benzin istasyonu çalışanı kentin tüm benzin istasyonlarının kapalı olduğunu, yerel saatle 15.00'te kendi benzin istasyonlarına akaryakıt teslimatı gerçekleştiğini ifade etti.

POLİS DENETLİYOR
O saatten bu yana herhangi bir taşkınlığın yaşanmaması adına polislerin trafiği düzenlediğini anlatan çalışan, müşteriler arasında akaryakıt alımı sırasında tartışan ve kavga edenler de olduğunu kaydetti. Benzinlik çalışanı, bir günde kazançlarını 3'e katladıklarını vurguladı.

DEPOSU BİTMEYENE BENZİN YOK
Öte yandan polis, petrol istasyonlarına gitmek isteyen sürücülerin depolarını kontrol ediyor. Deposunda yeterince yakıt olanlara izin verilmiyor.

2 SAAT KUYRUKTA BEKLİYORLAR
Müşteriler bu istasyondan akaryakıt alabilmek için ortalama 1,5 saat bekledi. Kuyrukta bekleyenlerden Tony ve Marie, Arnouville'den akaryakıt almak için birlikte geldiklerini ve uzun süredir beklediklerini anlattı. Marie, Fransa'da ilk defa böyle bir şeyle karşılaştığının altını çizdi.