Gökçek'in yüzünü Osmanlıspor güldürdü
Erdoğan'dan İstanbul itirafı: Biz bu şehre ihanet ettik
Kapıya kurduğu düzenekle annesine kendisini öldürttü

Hindistan’da Tapınak Yangınında 100 E Yakın Ölü, 200 Den Fazla Yaralı

Hindistan'ın güneyinde Kerala eyaletinde tapınakta çıkan yangında 100'e yakın kişinin öldüğü, en az 200'den fazla kişinin de yaralandığı bildirildi.

Hindistan’da Tapınak Yangınında 100 E Yakın Ölü, 200 Den Fazla Yaralı
A+ A-

DIŞ HABER –

Hindistan'ın güneyinde Kerala eyaletinde tapınakta çıkan yangında 100'e yakın kişinin öldüğü, en az 200'den fazla kişinin de yaralandığı bildirildi. Yangın bölgedeki havai fişek gösterisi sırasında ateşlenen bir havai fişeğin yakındaki büyük miktardaki havai fişek kümesine isabet ederek patlaması sonucu sabaha karşı 03.30 sıralarında başladı.

Yerel basın organları tapınak yakınında gece yarısı başlayan havai fişek gösterisini izlemek üzere tapınak çevresinde 15 binden fazla kişinin toplandığını duyurdu.

Yerel yetkililer, polisin tapınak yakınında havai fişek gösterisine izin vermediğini belirtti. Olay yerine çok sayıda ambülans ve kurtarma ekibi gönderilirken, kurtarma çalışmalarına yardımcı olmak üzere Hindistan donanmasına ait iki helikopterin de olay bölgesine gönderildiği öğrenildi. Kerala'ya hareket eden çok sayıda milletvekilinin yanısıra Başbakan Narendra Modi'nin de Kerala'ya gideceği öğrenildi.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ

TV KAYDI

Yangından görüntüler

Çevredekiler

detaylar