Bakan'dan ''TEOG'' açıklaması: Bir ay içinde...
İkinci el satışlarda devrim gibi düzenleme !
Erdoğan açıkladı ! Üniversiteye giriş sistemi değişiyor

IŞİD 91 sivil ve 50 eski polisi öldürdü

Birleşmiş Milletler, Musul'da IŞİD ile ilgili dehşet verici açıklamalarda bulundu.

IŞİD 91 sivil ve 50 eski polisi öldürdü
A+ A-

Birleşmiş Milletler, Musul'da kuşatılan terör örgütünün 70 sivili birden kurşuna dizdiğini, öldürdüğü çiftçileri ise nehre attığını duyurdu. IŞİD kendisine karşı savaşan aşiret liderlerinin altı yakınını ise öldürdükten sonra bir aracın arkasına bağlayarak sokaklarda dolaştırdı.

Birleşmiş Milletler (BM) İnsan Hakları Yüksek Komiserliği sözcüsü Rupert Colville,Cenevre'de yaptığı açıklamada IŞİD'in geçen hafta katlettiği 70 sivil, 50 eski polis ve 21 çiftçinin cesedine ulaşıldığını duyurdu.

Colville'in verdiği bilgiye göre, Irak Ordu güçlerinin Tuloul Nasır köyü yakınlarında bulduğu sivillere ait cesetler kurşuna dizilmiş. 

50 eski polisin ise Musul yakınlarında Pazar günü infaz edildiği bildiriliyor.

Musul'a 45 kilometre mesafedeki Safina köyünde ise terör örgütü öldürdüğü 15 çiftçiyi nehre attı. IŞİD'e karşı savaşan aşiret liderlerinin yakını olan altı kişi ise öldürüldükten sonra bir araca bağlanarak Safina köyü sokaklarında gezdirildi.

Colville ayrıca IŞİD teröristlerinin üç kadın ve üç kız çocuğunu vurduğunu aktardı.

SADDAM'IN KUZENİ YAKALANDI

Öte yandan, Irak'ın devrik lideri Saddam Hüseyin'in kuzeni (dayısının oğlu) Nizar Hamud Abdulgani bir su varilinin içinde yakalandı.

Kerkük İlçe ve Kasabalar Polis Müdürü Serhad Kadir, Hamud'un kardeşinin Havice ilçesine bağlı Reşad nahiyesi IŞİD sorumlusu olduğu bilgisini paylaştı. Operasyonlarda eski Irak liderinin üst düzey IŞİD yöneticisi olduğu belirtilen kuzenleri Hişam, Mueyyed ve Musenna Hamud da aranıyor.