IŞİD poster kızlarını seks kölesi yapmış !

IŞİD poster kızlarını seks kölesi yapmış !
Güncelleme:

Geçen yıl IŞİD'e katılan Avusturyalı iki genç kızın ölmeden önce seks kölesi olarak kullanıldıkları ortaya çıktı.

Geçen yıl Nisan ayında Avusturya’daki evlerinden kaçıp, Suriye’ye giden ve IŞİD’e katılan Bosna asıllı Avusturya vatandaşları Samra Kesinovic (17) ve Sabina Selimovic’in (16) ölmeden önce seks kölesi olarak kullanıldıkları öne sürüldü. IŞİD'e katıldıktan sonra örgütün 'poster kızları' olarak anılan Kesinovic ve Selimovic, örgütün propaganda malzemesi haline gelmişti.

IŞİD’in tutsaklarından biri, 17 yaşındaki Samra Kesinovic’in öldürülmeden önce örgütün seks kölesi haline getirildiğini söyledi. Tunuslu eski esir, genç kızların birlikte aynı evde kaldıklarını ve örgüte yeni katılan militanlara “hediye” olarak sunulduğunu sözlerine ekledi.

201601011321_2.jpg

Genç kızlar, 2014’te Suriye’ye geçmiş ve ailelerine, "Bizi aramayın, Allah’a hizmet edeceğiz ve Allah için öleceğiz" mesajı göndermişti. IŞİD’de aradığını bulamayan Kesinovic, örgütün en güçlü olduğu şehirlerden biri olan Rakka’dan kaçmak isterken yakalanarak öldürülmüştü.

Samra ve Sabina’nın Avusturya’daki evlerinden kaçtıktan sonra önce Ankara’ya sonra da Adana’ya gittiği tespit edilmiş, ancak güvenlik güçleri buradan sonra iki kızın izini kaybetmişti. Genç kızlar daha sonra sosyal medyada Rakka’da kalaşnikoflarla poz verirken çekilmiş fotoğraflarını yayınlamıştı.

201601011321_1.jpg