İsrail askerleri AA foto muhabirini yaraladı

İsrail askerleri AA foto muhabirini yaraladı
Güncelleme:

İsrail askerleri, Gazze sınırında olayları takip eden Anadolu Ajansı foto muhabirini yaraladı.

İsrail askerleri, Gazze sınırında barışçıl gösterileri  takip eden AnadoluAjansı (AA) foto muhabirini yaraladı.

İsrail askerleri, Gazze sınırında düzenlenen barışçıl göstericilere  müdahaleye devam ediyor.

Gösterileri takip için bölgede bulunan AA foto muhabiri Ali Cadallah,  askerlerin açtığı ateş sonucu sol elinden gerçek mermi ile yaralandı. Cadallah,  tedavi için Şifa Hastanesi'ne kaldırıldı.

Filistinliler, Gazze sınırı boyunca beş noktada Büyük Dönüş Yürüyüşü  eylemleri kapsamında "Yaralılara Vefa Cuması" adıyla gösteriler düzenliyor.

Filistinliler, Toprak Günü'nün 42. yılı nedeniyle 30 Mart'tan bu yana  abluka altındaki Gazze Şeridi'nin İsrail sınırında Büyük Dönüş Yürüyüşü adı  altında barışçıl eylemler düzenliyor.

İsrail askerleri ise "sürgün edildikleri topraklarına geri dönmeyi ve  2006'dan beri Gazze'ye uygulanan hukuksuz ablukanın kaldırılmasını" talep eden  sivil halkın üzerine gerçek mermilerle ateş açıyor.

Gazze sınırında 30 Mart'tan bu yana devam eden barışçıl "Büyük Dönüş  Yürüyüşü" gösterilerinde 130'dan fazla Filistinli İsrail askerlerinin saldırıları  sonucu şehit oldu, 14 binden fazla Filistinli yaralandı. İsrail askerleri  tarafından şehit edilen Filistinliler arasında, 2 gazeteci, 2 sağlık çalışanı da  yer alıyor.