Karantinaya alınan Vuhan'dan tüyleri diken diken eden görüntü

Çin'de yeni tip koronavirüsünün yayıldığı Vuhan kentinde yaşayan insanlar, pencerelerden ''Dayan, savaşmaya devam et'' diye bağırarak birbirlerine destek olmaya çalışıyor.

Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve kısa sürede birçok ülkeye yayılan koronavirüs nedeniyle şu ana kadar 362 kişi hayatını kaybetti. Pekin yönetimi ölümcül virüsün yayılmasını önlemek için birçok önlem alırken, bazı şehirleri de karantina altına aldı. İlk olarak virüsün ortaya çıktığı Vuhan kenti karantinaya alınırken, daha sonra Huanggang, Ezhou ve Chiba şehirleri de eklendi. Karantinaya alınan şehirlerin dünya ile bağlantısı kesiliyor, şehirler arası yollar beton bloklarla kapatılıyor.

VATANDAŞLAR PENCERELERDEN BİRBİRLERİNE SESLENİYOR
Ölümcül koronavirüsün ortaya çıktığı Vuhan'da halk birbirine kenetlenmiş durumda. Sosyal medyaya düşen görüntülerde, kentte yaşayan vatandaşların pencerelerden "Dayan, savaşmaya devam et" şeklinde birbirlerine seslendiği görülüyor.

"GÜÇLÜ KAL VUHAN"
Daha önce de Vuhan'da bir sitede apartman sakinlerinin pencerelerden "Güçlü kal Vuhan (Vuhan jiayou)" şeklinde birbirlerine seslendiği görüntüler sosyal medyada gündem olmuştu.

Seçiniz...