PKK kaçırdığı muhtarı infaz etti
Donanma komutanı istifa etti !
FETÖ'den tutuklanan Atalay Demirci'ye tahliye

Kktc’de Ulusal Birlik Partisi- Demokrat Parti Koalisyon Hükümeti Protokolü İmzalandı

KKTC'de yeni hükümeti oluşturacak Ulusal Birlik Partisi (UBP)-Demokrat Parti (DP) Koalisyon Hükümeti Protokolü imzalandı.

A+ A-

KKTC'de yeni hükümeti oluşturacak Ulusal Birlik Partisi (UBP)-Demokrat Parti (DP) Koalisyon Hükümeti Protokolü imzalandı.

KKTC Cumhuriyet Meclisi'nde gerçekleşen törende, protokole UBP Genel Başkanı Hüseyin Özgürgün ile DP Genel Başkanı Serdar Denktaş imza attı. Protokol, her iki partinin bugün akşam üzeri toplanacak parti meclislerinin onayına sunulacak. Parti meclisleri hükümet programı ve kabine konusunu da ele alacak. Bakanlar Kurulu listesi ise yarın 11.00'de Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı'ya sunulacak. Yeni hükümet listesi yarın olağanüstü toplanacak Cumhuriyet Meclisi'nde okunacak.

Başbakan Ömer Kalyoncu, UBP milletvekillerinin istifasının ardından, 5 Nisan'da Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP)-UBP Koalisyon Hükümeti'nin istifasını sunmuş ve Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı da 8 Nisan'da Özgürgün'ü hükümeti kurmakla görevlendirmişti. Cumhuriyet Meclisi'nde 18 UBP, 20 CTP, 5 DP, 3 Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) ve 4 bağımsız milletvekili bulunuyor.