Pes artık ! ''Flakka krizi'' numara çıktı
Kulislerden sızan Gökçek iddiası: AK Parti'den istifa edip MHP'ye geçecek
İstifası beklenen Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı'ndan ilk açıklama

Muhaliflerin füzesi hastaneyi vurdu !

Muhalifler tarafından fırlatıldığını iddia ettiği bir füzenin Halep'teki rejimin kontrolündeki bölgede bulunan bir hastaneye isabet ettiğini duyurdu.

Muhaliflerin füzesi hastaneyi vurdu !
A+ A-

Rejimin kontrolündeki Dubeyt Hastanesi’ne yönelik bombardıman, Suriye İnsan Hakları Gözlemevi tarafından da teyit edildi.

Gözlemevi muhaliflerin fırlattığı füzelerin Halep'te rejim kontrolündeki başka bölgeleri de vurmasıyla toplam 19 kişinin öldüğünü duyurdu.

Muhaliflerin hastaneyi vurmasının ardından rejim güçleri de, iki haftadan bu yana ağır bombardıman altında tuttuğu Halep’in muhaliflerin denetimindeki bölgeleri hedef aldı.

Sukkeri, Firdevs, Hullök ve Şaar bölgelerini hem havadan hem top ateşiyle vuruldu.  Tahribat gücü yüksek karadan karaya füzelerinin de kullanıldığı Bombardımanda en az bir çocuk öldü. Çok sayıda kişi de yaralandı.

Halep’te son iki haftada yeniden hız kazanan şiddet olaylarında en az 250 kişi öldü.

Halep ateşkesin kapsamı dışında

Suriye'de siyasi çözüme şans tanımak için Rusya ile ABD ‘Şiddeti Durdurma’ konusunda bir anlaşmaya varmıştı. 27 Şubat’ta yürürlüğe giren anlaşmanın ilk gününden itibaren ihlallere maruz kalmasına rağmen çatışmalar ve bombardıman yüzde 80-90 oranında düşmüştü. Ancak Cenevre’deki siyasi çözüm çabalarında istenilen ilerleme sağlanmaması ve muhaliflerin müzakerelere katılımını askıya almasıyla şiddet Halep'te yeniden ivme kazandı.

Geçtiğimiz hafta Rusya ve ABD, Şam ve Lazkiye kırsalında şiddeti durdurma anlaşmasının uzatılması konusunda anlaşmıştı. Ancak bu anlaşma Halep kentini kapsamadı.

1-20160503211904.jpg2-20160503211904.jpg