Okul müdürünün bilgisayarından çıkanlar mide bulandırdı

Bir ilkokulda müdür yardımcısı olarak görev yapan zanlının internette çocuklara tecavüz edilen videoları izlediğini itiraf etti. Velilerin ayaklandığı olay sonrası okuldan açıklama yapıldı.

Okul müdürünün bilgisayarından çıkanlar mide bulandırdı
A+ A-

İngiltere Middlesbrough'ta St Clare Katolik İlkokulu'nda görevli olan müdür yardımcısı Richard Swinnerton, iki yıl boyunca küçük çocukların istismar edildiği videoları izlediğini yakalandıktan sonra itiraf etti.

30 yaşındaki Swinnerton'ın mayıs ayında evinde bulunan laptop'a el konuldu. Ulusal Suç Dairesi tarafından dark web'de uygunsuz videolar izlediği tespit edilen Swinnerton, A, B ve C olarak kategorilendirilen ve en ağır (A) olarak tabir edilen çocuklara ait uygunsuz içerikler bulundurduğu belirlendi.

Bilgisayardaki içeriklerden 87 tanesinin A kategorisinde olduğu açıklanırken, pedofililerin özellikle yakalanmamak için dark web'i tercih ettiği ifade edildi.

Dark web'de kimliğini gizlemek için çeşitli sahte profiller kullanan Swinnerton'ın, herhangi bir çocuğa fiziksel olarak bir tacizde bulunduğuna dair bir kanıt bulunmadığı açıklanırken, mahkeme öncesinde okuldaki görevinden istifa etmesi de öfkeli velileri sakinleştirmedi.