Afrin'de yargılanan DEAŞ'lı teröristler görüntülendi !

Zeytin Dalı Harekatı ile terör örgütü PKK/YPG'den temizlenen Afrin'de DEAŞ'lı teröristlerin yargılama süreci yerinde görüntülendi.

Afrin'de yargılanan DEAŞ'lı teröristler görüntülendi !
A+ A-

Demirören Haber Ajansı (DHA), Zeytin Dalı Harekatı ile terör örgütü PKK/YPG'den temizlenen Afrin'de, DEAŞ'lı teröristlerin yargılama süreçlerini yerinde görüntüledi. Suriye vatandaşı 24 hakim ve savcı, bölgede yakalananları Suriye kanunlarına göre 'terörist' suçlamasıyla yargılıyor. Yargılanan DEAŞ'lı teröristlerden Abdullah El Fera, "Bağdadi'nin ölüm haberini duydum.

Bağdadi'nin ölümü DEAŞ'ı bitirir, zaten çok az kalmıştı" dedi. İşte DHA'nın Afrin'deki cezaevinde çektiği fotoğraflar...
 
Zeytin Dalı Harekatı ile terör örgütü PKK/YPG'den temizlenen Afrin'de, DEAŞ'lı teröristlerin yargılama süreçlerini tüm aşamalarında yerinde görüntülendi. 1,5 yıl önce TSK ve OSÖ'nun başarılı operasyonuyla teröristlerden kurtarılan Afrin'de, Kürt ve Arap uyruklu Suriye vatandaşı 24 hakim ve savcı, bölgede yakalanan terör örgütü DEAŞ üyelerini Suriye kanunlarına göre 'terörist' suçlamasıyla yargılıyor. Terör örgütü PKK/YPG'nin işgal ettiği dönemde, üst katlarında 'sözde' yargılama yapılan, bodrum katlarının ise cezaevi olarak kullanıldığı bina yeniden düzenlenerek, fiziki şartlarıyla da çağdaş standartlarda bir adliye binasına dönüştürüldü. Yargılamaların hukuk standartlarında gerçekleştirildiği Afrin Adliyesi'nde, DEAŞ'lı ve PKK/YPG'li teröristler avukatlarının da katıldığı duruşmalarda yargılanıyor. Yargılanan DEAŞ'lı teröristlerden Abdullah El Fera, "2014 yılında DEAŞ'a katıldım. Halepliyim. Bağdadi'nin ölüm haberini duydum. Bağdadi'nin ölümü DEAŞ'ı bitirir, zaten çok az kalmıştı" dedi.

DHA