ABD'den vize krizi için Türkiye'ye 4 şart
Kasko sigortasında flaş gelişme
Yeni tanıştığı arkadaşının annesine tecavüz etti

Esad yine sivilleri vurdu !

Suriye'de Esad, savaş uçaklarıyla sivilleri hedef aldı. Saldırıda 10'dan fazla sivil öldü.

Esad yine sivilleri vurdu !
A+ A-

Suriye'de Esad yönetimine bağlı savaş uçaklarının Halep'in Kellese semtine yönelik bombardımanında 10'dan fazla sivil öldü, yüzlerce kişi yaralandı

Savaş uçakları gece hastaneyi yerle bir etmesinin ardından bugün de Kellese semtini hedef aldı. Çok sayıda evin hasar gördüğü saldırılarda, en az 10 kişi öldü. Enkaz altında çok sayıda kişinin kaldığı saldırı sonrasında yakınlarını kaybedenler adeta sinir krizi geçirdi.

Saldırıdan hemen sona çekilen görüntülerde toz ve duman yoğunluğu görülüyor. Patlamanın etkisiyle büyük yıkımın olduğu semtte, çevrede çok sayıda parçalanmış ceset dikkat çekti. Yakınlarının parçalanmış cesediyle karşılaşan kimi vatandaşların Esad yönetimine lanet ederek sinir krizi geçirdiği görüntülere yansıyor. Siren seslerine çığlıkların karıştığı görüntülerde çevreye saçılan ceset parçalarının torbalara doldurularak taşınması yaşanan dehşetin boyutunu ortaya koyuyor.

Esad ordusuna ait savaş uçakları, Halep kentini adeta bombardımana tabi tutuyor. Sivil yerleşim yerleri, sivil savunma ekipleri, sağlık birimleri ve hastanelerin de hedef alındığı saldırıda bir hafta içinde ölenlerin sayısı 130′u geçti. Yüzlerce kişi yaralandı.