Baykal'ın doktorundan flaş açıklama ! İşte son durumu
AK Parti Konya İl Başkanı ve yönetimi istifa etti !
Mersin'de polis servis aracına bombalı saldırı !

IŞİD'e tarihi darbe: 250 terörist öldürüldü

ABD öncülüğündeki koalisyon güçlerinin Irak'ın Felluce kentindeki hava operasyonunda en az 250 IŞİD'linin öldüğü açıklandı.

IŞİD'e tarihi darbe: 250 terörist öldürüldü
A+ A-

 

Amerikalı yetkililer, dün ABD önderliğindeki koalisyon uçaklarının harekatında, Irak'ın Felluce kentinde en az 250 IŞİD mensubunun öldürüldüğünü, örgüte ait 40 aracın da imha edildiğini bildirdi.

ŞİMDİYE KADARKİ EN ÖLÜMCÜL SALDIRI

Reuters'ın isimlerini saklı tutan Amerikalı üst düzey yetkililerden aldığı bilgiye göre, rakamlar doğrulandığında dünkü harekat IŞİD'e yönelik şimdiye kadarki en ölümcül saldırı olarak kaydedilecek. Bilançonun değişebileceği, yetkililerin bu yüzden isimlerini açıklamadıkları belirtildi. Haberde hava harekatının şehrin güneyine yapıldığı, o bölgede artık sivillerin yaşamadığı vurgulandı.

IRAK, "2014'TEN BU YANA 1500 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ" DİYOR

Irak Birleşik Polis Teşkilatı Başkanı Raid Cevdet, geçtiğimiz Pazartesi günü yaptığı açıklamada, 2014'ten bu yana IŞİD'in elinde olan ve ABD savaş uçaklarının desteğiyle geri alınan Felluce'deki operasyonda, örgütün lider kadrosundan isimlerin de yer aldığı 1500 teröristin öldürüldüğünü iddia etmişti.