Baykal'ın doktorundan flaş açıklama ! İşte son durumu
Kasko sigortasında flaş gelişme
Mersin'de polis servis aracına bombalı saldırı !

PYD sivilleri öldürecek Türkiye'yi suçlayacak !

PYD/YPG'liler kendilerini bomba yağmuruna tutan Türk ordusunu böyle suçlayacak.

PYD sivilleri öldürecek Türkiye'yi suçlayacak !
A+ A-

Fırat Nehri'nin batısında bulunan terör örgütü PYD/YPG üyelerinin, bölgelerindeki Suriyeli sivilleri öldürerek ve şiddet eylemleri düzenleyerek Türkiye aleyhinde propaganda yapma hazırlığında olduğu belirlendi.

Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, 8 Ağustos'ta  Nusaybin-Mürşitpınar arasındaki Suriye hudut bölgesinde, çok sayıda silah, araç,  malzeme ve personel yüklü tır ile minibüsün doğudan batıya intikal halinde olduğu  tespit edildi.
 
Cerablus bölgesindeki gelişmeler dikkate alındığında, söz konusu  faaliyetlerin PYD/YPG'nin Münbiç'i takviyesi amacı taşıdığı belirlendi.  Mürşitpınar bölgesi hudut hattında, fiziki güvenlik sistemi kapsamında inşası  devam eden duvarları protesto etmek amacıyla Kobani (Ayn el-Arap) ve Derbesiye'de  100-200 kişilik grupların iki günden bu yana gösteri yaptıkları da öğrenildi.
 
Bu kapsamda, Özgür Suriye Ordusu'nun (ÖSO), Münbiç istikametine doğru  ilerleyişini "Türkiye Rojava'yı işgal edecek" söylemleriyle çarpıtmaya çalışan  terör örgütü PYD/YPG unsurlarının, 6-8 Ekim 2014'te Kobani bahanesiyle Türkiye'de  yaptıklarına benzer şiddet eylemleri düzenleyeceği, bunu dünya kamuoyunda çeşitli  yayınlarla Türkiye karşıtı propagandaya dönüştüreceği belirlendi.
 
Cerablus bölgesinde koalisyon güçlerine destek vermek amacıyla ÖSO  tarafından başlatılan harekata karşı Fırat Nehri'nin batısında bulunan PYD/YPG  üyelerinin, Suriyeli sivilleri binaların içerisinde rehin tuttuğu, buraların  çevresine silah yüklü araçlar yerleştirerek kara unsurları ve hava kuvvetleri  bombardımanları için hedef haline getirdikleri tespit edildi. Terör örgütünün bu  hamleyle, "Türkiye sivilleri katlediyor" propagandası yaparak, uluslararası  kamuoyunu baskı altına almayı amaçladığı öğrenildi.
 
Münbiç yönüne çekilen terör örgütü PYD/YPG unsurlarının Suriyeli  sivilleri kaçırarak öldürecekleri, yine bu eylemi "Türklerin ve muhaliflerin  yaptıkları yönünde" asılsız haberler yayarak, harekatın etkinliğini azaltma  çabası içerisine girecekleri tespit edildi.

AA